Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pátrání - Milan Sixta
aktualizováno 08.08.
Pomozte s pátráním

Milan zmizel, může si sáhnout na život! Policie prosí o pomoc

Pražští policisté pátrají po 49letém muži, který odešel z domova bez dokladů i mobilního telefonu a od té doby se neozval. Muž mívá depresivní stavy a mohl by mít i sebevražedné sklony.

Policie - 1
13.07.
Je v pořádku

Zmizelý Honza se našel! Jeho sestra děkuje za pomoc s pátráním

Pohřešování psychicky nemocného Jana V. skončilo úspěchem. Dnes se našel a je v péči lékařů. Uvedla to jeho sestra, která zároveň poděkovala za pomoc s pátráním.

Sbírka meteoritů v muzeu
aktualizováno 22.06.
objekty z vesmíru

Na Karlovarsku hledají kámen z vesmíru. Takhle ho poznáte

Hledači pokladů zavětřili příležitost, když tento týden pronikla na svět zpráva, že do oblasti u Karlových Varů dopadly kusy meteoritu. Málokdo ale tuší, co konkrétně má hledat a jak po nálezu vlastně postupovat, aby se zachovala vědecká ale i komerční hodnota.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka - 2
čtěte o tématu hledání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Velmi jasný bolid nad Českou republikou
aktualizováno 20.06.
kousky meteoritu

Nad Českem přeletěl jasný bolid, pomozte s hledáním meteoritu!

V pátek mohli pozorovatelé zaznamenat velmi výrazný bolid, který téměř šest sekund svítil na noční obloze a uletěl při tom 77 kilometrů. Během průletu atmosférou dosáhl jasnosti srovnatelné s Měsícem v první čtvrti. Jeho úlomky dost možná dopadly až na Zem, lidé mohou úlomky najít na Karlovarsku.

Geocaching
aktualizováno 11.06.
Pozor na to

Hledání kešek Čechy baví, ale může jít i o život! Jak se jistit?

Geocaching (geokešing) neboli sbírání ukrytých schránek se v posledních letech stalo koníčkem pro spoustu Čechů. Lidé si za pomocí navigace a speciální aplikace zpestřují turistiku. Jenže některé z kešek mohou být schovány na nebezpečných místech.

Rover Curiosity na Marsu pořídil selfie
aktualizováno 08.06.
laboratoř na Marsu

NASA na Marsu našla prastarý organický materiál!

NASA ve čtvrtek ohlásila další objev jejího marsovského vozítka. Rover Curiosity našel při vrtání a sbírání vzorků v horninách organické molekuly, které mohou být důkazem pro to, že Mars kdysi v minulosti hostil život.

Policie - 2
aktualizováno 01.06.
Hledala ji policie

Dívka kvůli problému ve škole nepřišla domů. Našli ji v pořádku

Policisté pátrali po třináctileté dívce ze Sokolova, která ve čtvrtek nepřišla domů. Ve škole s ní ten samý den řešili kázeňský problém, podle rodičů se proto zřejmě bála vrátit. Našli ji v pořádku.

Pátrání - Lukáš Klinger
aktualizováno 15.05.
Utekl od matky

Lukáš (12) zmizel před měsícem, teď policie žádá o pomoc!

Jihočeští policisté pátrají po 12letém Lukášovi, který utekl od matky už před měsícem. Měl se vrátit do dětského domova, místo toho si ale vypnul mobil a zmizel. Policie ani rodina netuší, kde by se mohl skrývat.

Nález mrtvého těla
16.04.
Prosí o pomoc

Záhadná vražda! V Labi našli mrtvolu, i po letech policie tápe

Už tři roky vyšetřují středočeští kriminalisté vraždu 41letého muže. Jeho tělo našli v Labi na Mělnicku, v prostoru zdymadel. Mohl navíc zemřít několik týdnů před nálezem, k řece zřejmě přijel na kole. Ani to se ale nenašlo. I přesto policisté prosí o pomoc veřejnost.

Pátrání po muži v Čelákovicích - 1
aktualizováno 09.04.
šel si zaplavat

Smutný konec pátrání: Hledaného mladíka (23) našli v Labi mrtvého

Pátrání po muži, který v neděli večer zmizel při plavání v Labi u Čelákovic má smutný konec. Policejní potápěči objevili jeho tělo v pondělí dopoledne. Podle informací TV Nova se jednalo o 23letého mladíka.