Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 08:15 4.8.2012
kontroverzní kandidát

Vladimír Franz: Po zvolení bych se šel nejdříve poklonit Masarykovi a Havlovi

Vladimír Franz
Vladimír Franz
Foto: Mediafax
Sdílet Přidat názor

Vladimír Franz se rozhodl, že bude v nadcházejících volbách kandidovat na prezidenta České republiky. Jeho kandidatura není rozhodně vyhecovaný nápad. Navrhli ho mladí, kterým není lhostejná situace v Česku.

Anketa
Dostane umělec Vladimír Franz váš hlas v prezidentských volbách?
Anketa - ANO
ANO
71%
Anketa - NE
NE
29%
Malíř, spisovatel, hudební skladatel, dramatik, učitel – tím vším je kandidát na prezidenta Vladimír Franz. Pozornost vzbuzuje nejen svým širokým záběrem, ale také extravagantním vzhledem. Jeho tělo je pokryto fascinujícím tetováním, které mu pokrývá dokonce i obličej.

 

Osobně si myslí, že jeho zvolení by do světa vyslalo signál o "toleranci k odlišnostem". On sám je velmi tolerantní o homosexualitě říká toto: "Homosexualita není nemoc, politický názor, ale danost." A osobně si nemyslí, že by ostatním státníkům měla vadit jeho odlišnost. "Musel bych mít hodně nízké mínění o jiných státnících, pokud bych předpokládal, že by mě moje tvář měla v jejich očích diskvalifikovat."

 

"Umění tetování provází lidstvo od pradávna. Kromě původní magické a rituální funkce plní i funkci estetickou. Jistě - estetický názor je věcí každého svobodného jednotlivce. Tetování je projevem svobodné vůle, nikomu druhému nezasahující do jeho svobod. Jde o výraz trvalého a neměnného rozhodnutí stát si za svým, a to v dobrěm i zlém. (...) moje tetování je výsledkem dlouhodobě promýšlené koncepce, nikoli náhlého hnutí mysli," zdůvodnil čtenářům svá tetování.

 

Čtenářce Alče se přiznal, že byť vystudoval Právnickou fakultu UK, tak advokacii se nikdy nevěnoval. "Odešel jsem raději do dělnických profesí, protože mne praxe totalitního práva neoslovovala, přitom jsem raději soukromě studoval hudbu a malbu."

 

Některé dotazy se také týkaly jeho názorů na současné palčivé problémy politiky a ekonomiky. Co se týká zavedení eura, tak je Vladimír Franz spíše zdrženlivý. "Na euro je dost času," odpověděl, ale jinak se označuje spíše za "eurorealistu." "Česká republika by měla být spojencem demokratických zemí, jednat jako spojenec, chovat se jako spojenec a přitom neztratit sebevědomí a důstojnost," to je jeho názor na zahraniční politiku.

 

Standa Černý se ptal, kam by vedla jeho první cesta po zvolení. "První zahraniční cesta by asi byla tradičně na Slovensko, ale domácí určitě k hrobu TGM a VH, aby se za mne tam nahoře přimluvili...,"

 

 Kandidatura Vladimíra Franze na prezidenta vyvolala velký ohlas. Na sociálních sítích mu vyjadřuje podporu především mladá generace, která o jeho úmyslu dostat se na Hrad vášnivě diskutuje. Objevilo se také mnoho zajímavých a vtipných koláží, které vycházejí především z Franzova extravagantního vzezření.Rozhovor

 

 

Vladimír Franz se narodil v roce 1959 v Praze. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Už během svých studií se soukromě vzdělával v oblastech malířství, dějin umění a hudby u předních českých odborníků. Spoluzakládal autorské divadlo Kytka, ve kterém se věnoval mimo jiné i scénografii.

 

Vladimír Franz se svou přítelkyní Idou Saudkovou Vladimír Franz bude kandidovat na prezidenta. Dáte mu hlas?

 

V současnosti působí jako pedagog na Divadelní fakultě AMU, přednáší i na Filmové fakultě AMU. Vyučoval i na brněnské Fakultě výtvarných umění. Kandidát na prezidenta zkomponoval hudbu k více než 140 divadelním představením. Je držitelem šesti cen Alfreda Radoka za nejlepší hudbu.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o kandidatuře Vladimíra Franze na prezidenta:

 

Vladimír Franz
Video: Televizní noviny

tn.cz / hru

Související články

+17
zdeni58
když v Americe mají černýho, proč my bychom nemohli mít modrýho :-D
-18
mim99
To by byla ostuda! Kam se hrabe Klaus s ukradenou propiskou. Co by si o nás ve světě pomysleli? Tomu člověku by měli odebrat právo chodit po chodníku! A on chce kandidovat na prezidenta. Do blázince ...
novus 6.8.2012 09:40
-7
Nevypada ze by kradl propisky zato vypada jak pocmaranej Cinskej Buh srandy..Zeby "mladicka nerozvaznost?"
sigr 5.8.2012 15:40
-2
Když šaškárna tak sevšemi komiky melm,jiklik nástup :-)))
lup3 5.8.2012 14:15
+9
Ten se mi začíná líbit jako kandidát nejvíc. Nejsem příznivec takových excesů abych si nechal pomalovat tělo, ale respektuji jeho právo na toto rozhodnutí. Mě už by mohl jedině překvapit v dobrém slova smyslu. Ne jako většina politiků v které jsme ...
27,42
27,46
19,87
19,90
33,32
33,38
22,46
22,51
další měny

Hlavní zprávy

Kramného odposlouchávali

ODPOSLECHY! Kramný měl po celém bytě policejní štěnice

Petr Kramný a jeho žena Monika

Advokátka Petra Kramného, který čelí obvinění z vraždy manželky Moniky a dcery Kláry, nepřímo potvrdila, že byl její klient odposloucháván.

... Celý článek

Hlavní zprávy

Petr Kramný a jeho žena Monika
Kramného odposlouchávali

ODPOSLECHY! Kramný měl po celém bytě policejní štěnice

Advokátka Petra Kramného, který čelí obvinění z vraždy manželky Moniky a dcery Kláry, nepřímo potvrdila, že byl její klient odposloucháván.

... Celý článek
Vražda Kateřiny Kolářové
pardubicko

Přítel a vrah Kateřiny (30) udělal školáckou chybu! Víme, jak ho dostali!

Tělo pohřešované Kateřiny Kolářové se našlo. K vraždě se později přiznal její přítel Mirek. Jak ho policisté usvědčili? Udělal základní ...

 Celý článek
Vrah Kateřiny Kolářové
VIDEO

Krásnou Katku (30) zavraždil její přítel Mirek. Takhle o ní mluvil před pár dny. ROZHOVOR

Po více než měsíci pátrání policie našla tělo Kateřiny Kolářové, která byla naposledy viděna v bydlišti svého přítele. A právě toho ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama