Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 21:45 28.9.2012

VIDEO: Takhle dělník (26) vystřelil na Klause. Ochranka nereagovala

Střelba na Václava Klause 2
Video: TV Nova
Sdílet

Při otvírání mostu v Chrastavě na Liberecku vystřelil muž (26) sedmkrát z plastové plynové pistole na prezidenta Václava Klause. Policie střelce zadržela. Ochranka prezidenta na střelbu vůbec nereagovala. Klaus má na těle po zásahu otok.

Prezident republiky Václav Klaus se stal terčem bezprecedentního útoku. Při slavnostním otevírání mostu v Chrastavě na Liberecku k němu do bezprostřední blízkosti přistoupil muž a několikrát na něj vystřelil z plastové pistole.


Podle informací z místa mu muž dokonce přiložil pistoli přímo k břichu a sedmkrát vystřelil. Několik kuliček prezidenta zasáhlo. Klaus později musel na ošetření do nemocnice. Více si přečtěte tady.


Incident se stal ve chvíli, kdy Klaus procházel davem lidí poblíž pódia na tamním náměstí. Ochranka na střelcovo chování zpočátku vůbec nereagovala a nechala Klause procházet dál a muži s pistolí se téměř nevěnovala.

 

Podívejte se na souhrnnou reportáž z Televizních novin:

 

1370421
Video: TV Nova

 

Střelec z Chrastavy měl plynovou airsoftovou pistoli. Je to replika české pistole ČZ 75. Vypadá jako reálná zbraň. Při zásahu zblízka, například do obličeje nebo na holou kůži, může způsobit vážná zranění. Klaus měl tak velké štěstí.


Útočník měl u sebe i kaser (pepřový sprej na obranu před útočníky). Byl oblečený v maskáčích. Žije v Liberci a je dělník. Nesouhlasí s politikou státu. ROZHOVOR SE STŘELCEM ČTĚTE TADY


V galerii najdete střelce, prezidenta těsně po útoku i zbraň:


Na prezidenta Klause stříleli z plastové pistole - 1 Otevřít fotogalerii1/16


Klaus byl po incidentu pořádně naštvaný. "Tohle se vám opravdu nepovedlo,“ řekl bezprostředně po střelbě členům své ochranky.


Máte fotografii nebo video z místa? Dejte nám vědět na telefonní číslo 606090909 nebo zpravy@nova.cz. Čeká na Vás zajímavá odměna.


"Policejní prezident dal pokyn k prověření postupu policistů na místě. V současné době je 26letý mladík na policejní služebně, kde podává vysvětlení k celé záležitosti. Vzhledem k tomu, že věc je v samém počátku šetření nemůžeme další informace poskytnout, jakmile zjistíme nová fakta, nové informace, budeme je ihned aktualizovat,“ řekla TV Nova Štěpánka Zatloukalová, mluvčí prezidia.
 

Video z místa uvidíte v 19:30 v Televizních novinách na TV Nova. Jako jediní jsme natočili první střelcova slova po útoku. Přineseme i reakci prezidenta Václava Klause.


Secesní most v Chrastavě, který Klaus otvíral, se stal symbolem ničivé povodně v roce 2010. Po rozsáhlé rekonstrukci byl znovu vybudován.
 

Václav Klaus a Svatý Václav
Klaus na svatováclavské pouti kritizoval Evropskou unii


Dopoledne Klaus navštívil svatováclavskou pouť ve Staré Boleslavi. Ta se obešla bez incidentů. Klaus v projevu kritizoval Evropskou unii. VÍCE SI PŘEČTĚTE TADY.

tn.cz / vrl s přispením Ivana Berky
27,42
27,47
19,86
19,89
33,34
33,40
22,46
22,50
další měny

Hlavní zprávy

vyberete si?

Auta a dodávky za pár tisícovek! Ministerstvo nabízí majetek

Prodej nepotřebného majetku

Ministerstvo vnitra se opět zbavuje majetku, o němž úředníci usoudili, že už ho resort nikdy nebude potřebovat. K mání jsou proto auta, ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Prodej nepotřebného majetku
vyberete si?

Auta a dodávky za pár tisícovek! Ministerstvo nabízí majetek

Ministerstvo vnitra se opět zbavuje majetku, o němž úředníci usoudili, že už ho resort nikdy nebude potřebovat. K mání jsou proto auta, ...

 Celý článek
galerie
Poolympijské Soči - město duchů
smutný pohled

OBRAZEM: Ze Soči je město duchů, popraskaného asfaltu a toulavých psů

Mladý ruský bloger a fotograf Alexander Valov poslal světu pohlednici z olympijského Soči. Pár týdnů po sportovním svátku pod pěti ...

 Celý článek
Počasí_srážky
bláznivé počasí

Českem se přehnala vlna BOUŘEK A KRUPOBITÍ!

Česko po Velikonocích sužují bouřky a krupobití. Voda vyplavila sklepy a zničila cesty a dnes to nebylo o nic lepší. Přihnalo se to ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama