Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 16:59 14.1.2013
Vypukla revoluce

Češi chtějí zpět bankovní poplatky! Jak je dostat? POMŮŽE vám tento FORMULÁŘ

Bankovní poplatky
Ilustrační foto
Foto: Isifa.com/ thinkstockphotos.com
Sdílet Přidat názor

V Česku vypukla revoluce proti nesmyslným bankovním poplatkům! Stovkám lidí se nelíbí, že banky si účtují poplatky za spravování úvěrových účtů. Proto nyní žádají banky o jejich vrácení a právníci tvrdí, že mají šanci. Přečtěte si, jak zaplacené peníze získat zpět.

Klienti českých bank se inspirovali v Německu a i oni podobně jako naši západní sousedé chtějí zpátky nesmyslné bankovní poplatky za vedení úvěru. Na internetu se dokonce objevil jednoduchý návod, jak dostat zaplacené bankovní poplatky z úvěru či hypotéky zpět.
 

reklama

Nejdříve musíte vyzvat svou banku k vrácení uhrazených poplatků. Využít k tomu můžete vzorový formulář z webu jdeto.de, který se zrušením poplatku za vedení úvěru či hypotéky zabývá.
  

Banky na to většinou reagují odmítnutím nebo mlčí. Je to logické, protože banky získávají z těchto poplatků velké peníze.
 

Podle informací televize Nova nesmyslně placené poplatky zatím získali zpět klienti Raiffeisenbank a Komerční banka. Ta dokonce od nového roku poplatky za vedení nebo správu úvěrového účtu či hypotéky raději vůbec neúčtuje.
 

Smůlu zatím mají zákazníci České spořitelny, ta totiž odmítá poplatky klientům vracet.
 

Peníze dTest hrozí žalobou České spořitelně: Zrušte poplatek za vedení úvěru!


Pokud vás vaše banka takto odmítne máte dvě možnosti. Buď jít k soudu. To je ale finančně náročné. Nebo se obrátit na bezplatného finančního arbitra. Jeho rozhodnutí má stejnou váhu, jako kdyby rozhodl soud. K tomu vám opět poslouží formulář z webu jdeto.de.
 


 

Právníci přitom vycházejí ze sporu, který se odehrál před více než rokem v Německu. Jeden z klientů se soudil s bankou o poplatek za vedení úvěrového účtu. Spolkový soudní dvůr ale konstatoval, že poplatek slouží jen bance, klient z něj nezískává žádné služby navíc. Proto je jeho sjednání i placení neplatné. Odborníci předpokládají, že to lze použít i na českou legislativu, jednak díky podobnosti s německou právní úpravou, jednak vše vychází ze stejné evropské směrnice.

tn.cz / hmr s přispěním Zuzany Smieškové

Související články

+14
hondarr6
Neco podobneho.Dosla barva v tiskarne a nutne jsem potreboval vytisknout,tak jsem zasel do sve banky Ge-Money a za 3ks a4 jsem zaplatil 165kc na kazdem papire byla 1 veta na sirku papiru, co dotat ...
-2
bernicek
nevíte někdo jak dlouho zpětně je možné žádat o vrácení poplatků za vedení účtu na hypotéku?
bernicek 23.2.2013 05:33
-2
nevíte někdo jak dlouho zpětně je možné žádat o vrácení poplatků za vedení účtu na hypotéku?
suomynona 15.1.2013 11:33
+8
jen tvrdě do nich.stát by měl těmto bankám udělovat miliardové pokuty za to že se celou dobu nezákonně obohacovali na poplatcích.já jsem to udělal už dááávno.před 5leti jsem zrušil úče ta nechávám se vyplácet pěkně na ruku.nebudu mé vydělané peníze ...
optimas 13.1.2013 19:25
+10
Před 2 lety jsem utekl od ČS k mBank a rozhodně toho nelituju

Hlavní zprávy

Tajemný úkaz

Na obloze se objevil záhadný ČERNÝ KRUH! Vědci nevědí, co to je

1639812

V anglickém městě Warwickshire se na obloze objevil záhadný černý kruh. Záhadný proto, že nikdo netuší, co to je, a odkud se tam vzal.

... Celý článek

Hlavní zprávy

1639812
Tajemný úkaz

Na obloze se objevil záhadný ČERNÝ KRUH! Vědci nevědí, co to je

V anglickém městě Warwickshire se na obloze objevil záhadný černý kruh. Záhadný proto, že nikdo netuší, co to je, a odkud se tam vzal.

... Celý článek
Video z trajektu
korea

Šokující video z potápějícího se trajektu! Zůstaňte na místě a čekejte... NA SMRT!

Na veřejnost se dostalo šokující video, které zachycuje studenty, jak čekají na smrt v potápějícím se jihokorejském trajektu Sewol.

... Celý článek
Petr Kramný a jeho žena Monika
smrt češek

Spor manželů Kramných: Petr hledal nový dům, Monika ho podváděla

Jaké bylo manželství Moniky a Petra Kramných? On vždy tvrdi, že bylo idylické. Jenže Monika ho za jeho zády podváděla. On zařizoval ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama