Informaci přinesl ruský deník Komsomolská pravda, podle něhož vyšetřovatelé ruské prokuratury potvrdili, že piloti Jaku-42 neměli z neznámých důvodů zapnuté komunikační zařízení v kabině a jejich hovory se tak vůbec nenahrávaly. Podle vyšetřovatelů tak ani nemohla vzniknout nahrávka rozhovorů pilotů, která byla před nedávnem v médiích zveřejněna.
PODÍVEJTE SE:
ŠOKUJÍCÍ! ZÁBĚRY VÝBUCHU LETADLA s hokejisty Jaroslavli
Piloti se podle nejnovější vyšetřovací verze domlouvali v kabině bez komunikátorů, a možná proto se nemohli domluvit. Zatímco jeden z pilotů při odletu prudce zvýšil výkon motorů, aby se letadlo v poslední možnou chvíli odlepilo od země, další pilot situaci vyhodnotil tak, že na vzlet už je pozdě a začal zároveň brzdit.
Letadlo sice vzlétlo, ale okamžitě narazilo do antény majáku a zřítilo se na zem. Na jeho palubě pak zahynulo 44 lidí - celý hokejový tým Jaroslavle včetně tří českých hokejistů i s posádkou. Přežil pouze palubní inženýr Alexandr Sizov.
Diskuze
Vstup do diskuze