POMOC ZE ZAHRANIČÍ

Dívka (13) na Brněnsku spolykala prášky. Zachránil ji telefonát z USA

Policie - telefon
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Ilustrační snímek
Brabec Martina
Martina Brabec
11.11. 2020 21:11
Téma:

Netradiční příběh se šťastným koncem se v úterý odpoledne stal na Brněnsku. Tamním policistům zavolala žena ze Spojených států amerických, která jim sdělila, že život mladé dívky v České republice je v ohrožení. Policistům se dívku podařilo najít a předat do péče záchranářů.

Zvláštní oznámení přijalo v úterý odpoledne brněnské policejní operační středisko. "Telefonistka zaoceánské armádní krizové linky policistům sdělila, že si chatovala s 13letou dívkou údajně z Brna. Ta se jí svěřila, že spolykala prášky a tímto způsobem chce skončit se životem," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Na základě údajů, které policistům žena předala, se rozjela pátrací akce a policistům se podařilo lokalizovat dívčin počítač. "Do obce nedaleko Brna vyslaná hlídka pak kontaktovala rodiče děvčete, kteří potvrdili, že jejich dcera se léčí s psychickými potížemi," dodal mluvčí.

 


Rodiče potvrdili, že dívka skutečně spolykala více než 20 pilulek, které ale naštěstí byly neškodné. Přivolaní záchranáři i tak dívku převezli na specializované pracoviště.

TN.cz