Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

3 tipy na výlet lodí v Praze a okolí

AKTV
Zdroj: Prague Boats
Téma:

Vydejte se za poznáním a dobrodružstvím na plavby po Vltavě a užijte si celodenní výlet s rodinou.

Odpočiňte si na palubě lodi a poznávejte krásu naší vlasti nebo si zpestřete tradiční výlet do pražské zoo. Plavby na lodi jsou vhodné pro děti i důchodce. Nalodit se můžete na Paroplavbě v Praze na Rašínově nábřeží, nebo přistoupit po cestě podle trasy plavby.

Výlet parníkem na Mělník

Na celodenní výlet na Mělník se můžete vypravit historickým parníkem Vltava v jednu ze tří nedělí a to: 16. 6., 18. 8., 25. 8. Parník vyplouvá z Prahy z Rašínova nábřeží, přistoupit můžete i u Čechova mostu, v Toji, v Roztokách a v Kralupech n. Vlt. Celý výlet trvá 15 hodin a během plavby uvidíte jedinečný pohled na zámek Nelahozeves a horu Říp a soutok dvou největších českých řek – Vltavy a Labe, u historického města Mělník.

Kromě památek a přírody se během plavby seznámíte s funkcí plavebních komor a provozem parníku Vltava, což je jeden ze dvou posledních kolesových parníků na Vltavě a je zapsán mezi kulturní památky České republiky.

Během plavby se dozvíte o historii plavby na českých řekách a o zajímavostech města Mělník a jeho okolí díky výkladu odborníka. Na prohlídku města budete moct využít 2,5hodinovou pauzu.Plavba na Slapy

Plavby na Slapy se plují na palubě historického parníku Vltava nebo motorové lodi Cecílie. Vyplouvá se z Prahy z Rašínova nábřeží od června do poloviny září každou sobotu a neděli a přistoupit lze i po cestě na Zbraslavi, ve Vraném, v Davli a ve Štěchovicích. Výlet trvá celkem 9,5 hodiny.

Tato tradiční plavba po řece Vltavě vás provede skrz malebná zákoutí bývalých Svatojánských proudů, trampskou osadu Ztracenka, poznáte část Vltavské kaskády a technickou krásu plavebních komor.

Cestou na Slapy vás bude provázet odborný výklad.

Na Slapech vás čeká 2hodinová přestávka, kterou můžete využít k procházce po přehradní hrázi nebo se vydat po naučné stezce Svatojánské proudy.Výlet lodí do zoo

Zpestřete si výlet do zoo plavbou lodí! Pravidelná lodní linka do zoo vyplouvá z Rašínova nábřeží a nebo od Čechova mostu a za 75, resp. 55 minut Vás doveze do přístaviště lodí na Císařském ostrově poblíž zoo.

Během odpočinkové plavby budete mít možnost dětem ukázat zajímavé výhledy na Pražský hrad, Letenské sady a vltavské mosty a ostrovy.Na všech plavbách je možné zakoupit občerstvení, plavby na Mělník a na Slapy jsou nabízeny i ve variantě s celodenním občerstvením. Kočárky jsou na všech plavbách přepravovány zdarma, malá a střední plemena psů je možné vzít na palubu sebou. Slevy pro seniory, studenty a ZTP je možné uplatnit při nákupu jízdenky na Rašínově nábřeží.

Související témata:
Komerční článek