Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vyzkoušejte ho

Angličtinu by zvládly i děti na základce, tvrdí maturanti! TEST

Písemná zkouška - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Na programu státních maturit byly ve středu odpoledne didaktické testy z angličtiny. A podle maturantů to byla zatím nejjednodušší zkouška ze společné části. Poradili byste si s testem i vy?

Společná část maturit se pomalu blíží ke konci. Ve středu studenti absolvovali didaktické testy z českého jazyka a angličtiny, zítra je čekají písemky z ostatních cizích jazyků.

 

Didaktický test z anglického jazyka sestává ze dvou částí - poslechu a čtení a jazykové kompetence. Na poslech mají studenti 40 minut, na druhou část potom 60 minut.

 

A zatímco ranní test z češtiny vyvolal mezi školáky vlnu nevole, u angličtiny si většinou spravili chuť. "V pohodě, u češtiny se mi chtělo brečet, u tohohle jsem baštila čokoládu a skončila o dvacet minut dřív," pochlubila se na facebookových stránkách Maturita z angličtiny Veronika. "Četlo se to jednodušeji než čeština," myslí si Jakub.

 

 

VYZKOUŠEJTE SI LETOŠNÍ TEST Z ANGLIČTINY

 

Podle některých maturantů byla obtížnost testu tak na úrovni učiva z deváté třídy. "Angličtina na úrovni základky, čeština výšky. Kdyby udělali u obou kompromis, bylo by to fajn," vzkázal Filip.

 

Ani letos se poslechová část testu neobešla bez problémů. Do některých škol totiž poslechová CD vůbec nedorazila. Studenti pak museli čekat, než nahrávky zadavatel pošle e-mailem. To se stalo například studentům střední školy v Kunovicích. Na obchodní akademii v Děčíně měli zase jiný problém. " My měli pro změnu 3 CD na kterých nic nebylo," popsal Aleš.

mom TN.cz