královské miminko

Malého Archieho čekají křtiny. Královna se jich ale nezúčastní!

Téma:

Už tuto sobotu čeká benjamínka britské královské rodiny velký den. V soukromé kapli na hradě Windsor ho jeho rodiče princ Harry a vévodkyně Meghan nechají pokřtít. Slavnostní obřad proběhne netradičně pouze v rodinném kruhu.

Zdá se, jako by to bylo včera, kdy princ Harry a vévodkyně Meghan hrdě ukazovali světu svého prvorozeného syna. Archie Harrison Mountbatten-Windsor, jak se nejobletovanější miminko současnosti jmenuje, v sobotu oslaví přesně dva měsíce a hned ho čeká první velká zkouška - křest na hradě Windsor.

 

Detaily obřadu drží jeho rodiče v tajnosti - včetně toho, kdo půjde drobečkovi za kmotra. Spekuluje se ale třeba o americké tenistce Sereně Williamsové.

 

Největší vlnu kritiky ovšem pár sklidil za to, že si britští poddaní nebudou moct šťastnou rodinku prohlédnout na vlastní oči tak, jako tomu bylo v případě křtů všech tří dětí prince Williama a vévodkyně Kate. Novopečení rodiče se v rozporu se zažitou tradicí s veřejností podělí jen o několik pečlivě vybraných fotek, které si fanoušci britské královské rodiny budou moct zastrčit do zatím velmi skromného fotoalba.

 

 

Obřad měl proběhnout v kapli svatého Jiří, kde si princ Harry a vévodkyně Meghan před více než rokem řekli své "ano". Nakonec je ve hře i menší kaple, do které se bez problémů vejde všech 25 pozvaných hostů.

 

Zatím je jasné, že chybět budou Archieho praprarodiče - královna Alžběta II. a princ Philip. Královna v současnosti pobývá v paláci v Edinburghu a má v době křtin důležitou schůzku. Chyběla ale i na loňském křtu prince Louise.

 

Ceremonii povede arcibiskup z Canterburry, který křtil nejen všechny děti prince Williama, ale třeba i vévodkyni Meghan.

Petra Matýsková, sei TN.cz