vážná nehoda

Auto na přechodu pro chodce srazilo muže, ten na místě zemřel

Nehoda na přechodu
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Lucie Krošová
Lucie Krošová
Aktualizováno 21:41
14.5. 2021 18:38
Téma:

Nehodu s tragickými následky vyšetřují policisté na jihu Čech. V Kardašově Řečici v pátek odpoledne podle prvotních zpráv srazil osobní automobil chodce, když přecházel silnici na přechodu pro chodce. Muž nepřežil.

Nehoda se stala v Kardašově Řečici okolo třetí hodiny odpoledne. Policii přivolali záchranáři. 

 

"Ve městě došlo ke střetu osobního automobilu a chodce, ročník 1942. Střet chodec nepřežil," oznámila policejní mluvčí Lenka Krausová.

 

 

Muž byl bezprostředně po nehodě ještě chvíli při vědomí. To se ale bohužel brzy změnilo. "Postupně došlo k bezvědomí a k selhání životních funkcí. Na místě probíhala dle pokynů operátora Zdravotnického operačního střediska telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace (tzv. TANR)," sdělila mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

 

Na místo byly vyslány dvě posádky z Jindřichova Hradce i vrtulník. "Záchranáři po dojezdu na místo navázali na laickou resuscitaci a zraněnému začali poskytovat přednemocniční neodkladnou resuscitační péči. Bohužel i přes naši veškerou snahu muž svým zraněním na místě podlehl," objasnila Fajtlová.

 

Alkohol u zhruba padesátiletého řidiče policisté vyloučili. "Podle prvotních informací došlo ke střetu na přechodu pro chodce. Příčiny a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření," zakončila Krausová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz