Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

smrt legendy

Bez Lemmyho nehrajeme: Pražský koncert Motörhead se ruší!

Legendární skupina Motörhead měla hrát v únoru v Praze, po smrti svého frontmana Lemmyho Kilmistera se ale rozhodli skončit. Koncert nebude.

Pořadatelé zrušili koncert kapel Motörhead, Saxon a Girlschool, který se měl konat 18. února v pražském fórum Karlín. "S velkou lítostí a upřímnou soustrastí Lemmyho blízkým musíme potvrdit, že se pražský koncert ruší. Vstupné se bude vracet oproti nepoškozené vstupence v místě zakoupení či převodem na účet v případě zakoupení lístku online od 6.ledna," uvedla pořádající agentura Nuocast na facebooku.

 

Bubeník Motörhead Mikkey Dee se hned po náhlém úmrtí Lemmyho, kterého zabila agresivní rakovina jen dva dny poté, co se o ní dozvěděl, nechal slyšet, že tím jako kapela skončili.

 

"Neříká se to snadno... náš velký a šlechetný přítel Lemmy dnes zemřel po krátkém boji s mimořádně agresivní rakovinou. O nemoci se dozvěděl 26. prosince," napsala britská skupina.

 

 

Heavymetalovou skupinu Motörhead založil Lemmy v roce 1975. Název je odvozen od slangového výrazu pro uživatele amfetaminu, nejspíš i proto, že právě s touto drogou Lemmyho chytli na hranicích. O jeho pestrém životě plném muziky, alkoholu, drog a žen vznikl film Lemmy, který by měl jít do českých kin 14. ledna příští rok.
 

hel TN.cz