Nečekaný zážitek

Část stropu londýnského divadla se zřítila rovnou mezi diváky

Evakuace divadla
Zdroj: Profimedia
Téma:

Místo kultury pořádný šok. To zažili diváci divadla Piccadilly Theatre v londýnské čtvrti West End, když se na ně přímo během představení zřítila část stropu.

V hledišti se okamžitě ozval křik, řada diváků se v obavách, že by se mohly zhroutit další části stropu, začala zvedat a prchat z divadla. Naštěstí nikdo nebyl vážně zraněn, za pomoci hasičů ale muselo být evakuována více než tisícovka lidí. Pět lidí muselo být ošetřeno, lehce je zranily padající trosky.


Představením, kteří přišli návštěvníci do divadla zhlédnout, byla Smrt obchodního cestujícího od Arthura Millera. Ústřední roli Willyho Lomana sehrál americký herec Wendell Pierc, který se všem, kdo museli být evakuováni, omluvil za utrpěný šok. „Jsme poctěni, že jste na naši hru přišli, a je nám líto, co se stalo,“ sdílel na svých sociálních sítích.

 

 

Divákům vzkázal, že bude rád, když dají hře šanci a přijdou znovu jindy. Podle informací BBC divákům také doporučil, aby večer strávili mezi svými blízkými nebo v hospodě, tedy někde, kde se jim nejlépe podaří setřást ze sebe prožitý šok.


Nějakou dobu zřejmě potrvá, než bude možné divadlo znovu otevřít. Někteří diváci si povšimli, že pád stropu provázely i mokré skvrny na zdivu, bude tedy třeba prošetřit, co bylo příčinou a zda budova nebude potřebovat větší zásah.

TN.cz