Nový milionář

Čech vyhrál přes 5 milionů. Důvod, proč to nepřiznal rodině, vás dostane

Peníze
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 26. 2. 2020
Téma:

Šedesátiletý muž se stal nedávno dalším českým milionářem. Sportku sází už přes čtyřicet let, tentokrát se na něj štěstí konečně usmálo a vyhrál přes pět milionů. O výhře ale zatím nikomu neřekl.

Nekupuje si tiket na každé slosování, před pár týdny ale zřejmě cítil, že by štěstěna mohla být na jeho straně a na nedělní tah si vsadil. Vyhrál úžasných 5 212 135 Kč. O radost se ale zatím nepodělil ani s manželkou, ani s jejich třemi dětmi. Důvodem však není, že by si peníze chtěl nechat jen pro sebe.

 

"Manželka ani mé tři děti ještě o tom, že jsme milionáři, nemají ani tušení,” usmíval se výherce při převzetí výhry v budově Sazky. Není to ale proto, že by jim chtěl miliony zatajit a užít si je sám. Hodlá je však překvapit nejen radostnou zprávou o nečekané výhře.

 

Rodina si totiž momentálně neužívá moc klidu, staví dům a na kontě má nemalé dluhy. "Jako první chci zaplatit všechny dluhy, které máme. Zároveň už se nemůžu dočkat, až konečně dostavíme náš domek a budeme mít jednou provždy klid," dodal čerstvý výherce. Pak rodině hrdě oznámí, že mají na kontě nečekané bohatství, ale ještě jsou pryč všechny jejich tíživé závazky.

 

 

"Moje nejvyšší výhra byla až doteď pár tisícovek, ale i tak sázím zhruba dvakrát do měsíce,” svěřil se nový milionář. Šťastný tiket, který si jako obvykle pořídil v nedaleké trafice, po slosování musel zkontrolovat snad stokrát, nemohl uvěřit, že skutečně mohl vyhrát tak velkou částku.

 

Výhru použije nejen na život bez dluhů, myslí i na další potřebné. "S manželkou pravidelně přispíváme nadaci Dobrý anděl. Ta se stará hlavně o rodiny, které se musí potýkat s něčím tak smutným, jako je třeba nemoc dítěte. Navíc přesně víte, komu konkrétně jste pomohli," popsal, proč si vybrali právě tuto nadaci. Část výhry tak pomůže dalším potřebným rodinám v tíživé životní situaci.

TN.cz