Zdeněk Pfeifer

Čecha, který schválně šířil virus HIV, zatkli v Thajsku! Nakazil tři lidi

Policie v thajském Pchúketu zatkla českého občana Zdeňka Pfeifera, který ačkoliv věděl, že je HIV pozitivní, měl nechráněný styk a virus vědomě šířil. Nejméně tři muže Pfeifer nakazil.

Pfeifera zadrželi policisté ve středu ráno místního času. Všimla si jej hlídka na ostrově Pchúket, která prováděla rutinní hlídku. Devětačtyřicetiletý muž byl hledaný Interpolem. V Česku byl obviněný z vědomého šíření nákazy virem HIV. Přestože věděl, že je HIV pozitivní, měl Pfeifer nechráněný styk s dalšími muži. Před útěkem z Česka stihl nakazit tři muže, nejmladšímu přitom bylo teprve šestnáct let!

 

Zatčení popsal místní list Khaosod. Policejní hlídka, která stála na parkovišti před obchodním domem, si všimla muže odpovídajícího Pfeiferově popisu, jak přijíždí na motocyklu. Podezřelý muž sice policistům uvnitř obchodního domu utekl, během několika hodin jej ovšem našli v domě, který měl pronajatý.

 

Thajská policie Pfeifera podezřívá, že virus HIV dál šířil v Thajsku, především v provincii Chiang Mai. Virem se od něj mělo nakazit několik mužů i žen, uvedl list Bangkok Post. V posledních dnech se tak thajští policisté na zadržení Pfeifera zaměřili a zjistili, že během svého pobytu v Thajsku cestoval mezi různými turistickými lokalitami, mezi které patří i ostrov Phúket.

 

 

Pfeifera teď čeká soud, který ale bude řešit překročení maximální povolené délky pobytu v Thajsku. Jelikož Pfeifer překročil dobu, po kterou mohl v zemi legálně pobývat, bude zřejmě vydán do České republiky.

 

Policisté zjistili, že Pfeifer svým partnerům lhal a to, že je HIV pozitivní jim tajil. Při rozsáhlém vyšetřování čeští policisté vyslechli  přes 1000 osob! Zjistili, že v době, kdy věděl o své nákaze, měl Pfeifer pohlavní styk s 23 muži. Tři se od něj bohužel nakazili.
 

Související témata:
vbo TN.cz