GALERIE zmlátili i dítě

Čecha na Korsice postřelili harpunou při potyčce s muslimy

Čecha střelili harpunou
Zdroj: Profimedia
Téma:

Turisté si chtěli ve středomořském letovisku na Korsice vyfotit koupající se muslimy a vypukla rvačka! Během bitky byl vážně zraněn i Čech, který na ostrově dlouhodobě žije. Zasáhly ho dva šípy harpuny!

Anketa

Je nutné v Evropě zakazovat plavky burkini?

Hlasovalo 11689 lidí.
Rvačka podle prvních svědectví vypukla poté, co v zátoce začala hádka mezi turisty a několika muslimskými rodinami z Bastie, kterým se nelíbilo, že si turisté fotí jejich zahalené ženy. Média uvádí, že se ženy koupaly v muslimských plavkách burkini, které zahalují celé tělo. Mezi nimi byla i těhotná žena a děti. Podle svědků skupina dala jasně najevo, že si nepřeje být fotografována. Do sporu vstoupilo asi 40 Korsičanů, když místní děti na místo zavolaly i své rodiče. 

 

GALERIE: Čecha na Korsice postřelili harpunou

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Čecha střelili harpunou ; Čecha na Korsice postřelili harpunou

 

"Jednoho z rodičů, který je českého původu, ale již dlouho žije v Sisku, zasáhly dva šípy z ruční harpuny, zatímco jeho syn byl zbit. Oba byli převezeni do nemocnice a jsou pod lékařským dohledem, ale mimo ohrožení života," uvedl deník Le Monde.

 

 

Na Korsice panují obavy, že hrozí další násilí mezi místními muslimskými a ostatními obyvateli Korsiky. V oblasti Bastie na severu francouzského ostrova ve Středomoří byly uvedeny do pohotovosti řadoví policisté a četníci i zásahové jednotky.

Související témata:
has TN.cz