nehoda v havířově

Mladík v BMW nezvládl řízení a skončil pod kamionem. Nepřežil

Smrtelná nehoda v Havířově
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Tragický konec měla nehoda, která se stala v úterý ráno v Havířově. Mladý a nezkušený řidič tam ve svém BMW nezvládl řízení a v zatáčce naboural do protijedoucího kamionu. Na místě zemřel.

Osobní automobil havaroval ve Vodní ulici v Havířově. Osmnáctiletý řidič BMW tam pravděpodobně nezvládl průjezd zatáčkou, dostal smyk a po nárazu do betonových bariér skončil pod koly protijedoucího kamionu. 

 

Řidič v kamionu s plně naloženým návěsem neměl nejmenší šanci zareagovat a nehodě zabránit. Přivolaní zdravotníci se snažili osmnáctiletému řidiči poskytnout první pomoc, on však i přes veškeré úsilí havířovských záchranářů na místě zraněním podlehl.

 

 

 

"Mladý řidič byl v době příjezdu naší posádky ve voze zaklíněn a v bezvědomí. Po jeho vyproštění byla provedena resuscitace, pacient však svým mnohačetným zraněním podlehl," sdělil mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

 

Podle policie muž protijedoucího kamionu zraněn nebyl. "Řidič protijedoucího kamionu žádná zranění neutrpěl. Psychicky však na tom byl velmi špatně, pomoc mu na místě poskytoval intervent," sdělila mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková.

 

 

Policisté u něj provedli zkoušky na přítomnost alkoholu i návykových látek, obě byly negativní. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Jednou z možných příčin havárky může být slabá vrstva sněhu na vozovce a také fakt, že mladý šofér měl na svém autě letní pneumatiky.

mj TN.cz