Zájem neopadl

Cena bankovek s Gottem strmě stoupá! Stojí už desítky tisíc

Bankovka s Karlem Gottem - 1
Zdroj: Profimedia
Nina Ortová
Nina Ortová
25.7. 2019 5:55
Téma:

Ani několik dní poté, co se vyprodala eurobankovka s portrétem Karla Gotta, neopadl zájem o tento unikát. Dražební portály a bazary se na internetu hemží prodejními příspěvky, ve kterých se bankovka prodává za desítky tisíc korun. Ceny přitom pravděpodobně ještě porostou. Na výběr těch aktuálně nejdražších inzerátů se podívejte v galerii!

Na internetu se ceny bankovky pohybují nejčastěji mezi 3,5 až 15 tisíci korunami, přičemž vyšší hranice už začíná převažovat. Vyšší cenu mají většinou kusy se zajímavým sériovým číslem. Například bankovka s číslem 3333 se prodává za 33 333 korun, sériové číslo 1000 pak stojí 40 tisíc.


Najdou se ale ještě dražší kousky. Několik prodávajících chce za eurobankovku s Mistrem klidně i 50 tisíc. Například inzerát z bazarového portálu nabízí pohromadě 2 kusy unikátu se sériovými čísly jdoucími za sebou za 99 999 korun.


Někteří prodejci také spoléhají na to, že kupující nabídnou vyšší nabídku, a tak jednoduše prodávají bankovku ve stylu "vyšší bere". Je tak možné, že do budoucna ceny bankovek s Karlem Gottem ještě porostou a není vyloučené, že překročí hranici sta tisíc.

 

 

Zájem však zatím neopadl. Ukazatele internetových portálů udávají stovky zhlédnutí inzerátů - i těch, kde se částka vyšplhala do astronomických výšin. Na dražebních webech zase lidé takzvaně "přihazují" - nejčastěji sice k levnějším nabídkám, nicméně i ty okolo 15-20 tisíc korun mají své zájemce.

 

GALERIE: Výběr nejdražších inzerátů bankovek s Karlem Gottem

1
/
6
Zdroj: Bazoš.cz
Bankovky s Karlem Gottem se prodávají za desítky tisíc - 1


Eurobankovky s podobiznou Mistra se začaly prodávat na jeho narozeniny 14. července 2019. Sehnat je bylo možné pouze v pražské prodejně Supraphon z prodejního automatu za 50 korun. Jeden člověk mohl zakoupit maximálně dvě bankovky. Zahájení prodeje přilákalo davy lidí, unikátní bankovky se vyprodaly za pouhé čtyři hodiny.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o zahájení prodeje bankovek s Karlem Gottem: 

TN.cz