Skoro vyprodáno

Češi na Velikonoce nechtějí sedět doma, zájezdy jdou na dračku!

Téma:

Velikonoce jsou sice až za více než měsíc, cestovní kanceláře ale už teď hlásí během těchto svátků skoro vyprodané zájezdy. Zájem je o pobyty u moře, na horách, ale také o poznávání velikonočních tradic v zahraničí. Podle ekonomů je navíc zajem Čechů o cestování největší za posledních dvacet let.

Velikonoční svátky letos připadají až na třetí dubnový víkend. A zatímco někteří z nás dají přednost tradicím, jiní je plánují prožít raději pod palmami.

 

"Zájem o velikonoční zájezdy je vyšší ve srovnání s loňským rokem, momentálně registrujeme přibližně patnáctiprocentní nárůst," pochvaluje si mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk.

 

Největší poptávka je letos podle cestovek především po exotických zemích - frčí Spojené arabské emiráty, Omán, Katar či Egypt.

 

Většina lidí plánuje během velikonočních svátků vycestovat především proto, aby se vyhnuli náročným přípravám či samotným oslavám. Jsou ale i tací, kteří chtějí velikonoční tradice poznat v jiných zemích.

 

 

"U nás je velký zájem především o Maltu nebo o Kypr, kde jsou ty tradice úplně odlišné než v České republice, takže lidé rádi poznávají nové zvyky," vysvětluje mluvčí cestovní kanceláře Neckermann Jana Hájičková.

 

Oblibu cestování potvrzují i ekonomové, podle kterých stoupl meziročně zájem Čechů o dovolené nejvíc za posledních dvacet let. "Ten objem prodaných zájezdů bude letos nejvyšší v novodobých dějinách České republiky," předpovídá ekonom Lukáš Kovanda.

 

Češi prý navíc rádi jezdí na dovolenou víckrát do roka a stále častěji do dražších a vzdálenějších destinací.

pez, Dominika Janochová TN.cz