Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Skoro vyprodáno

Češi na Velikonoce nechtějí sedět doma, zájezdy jdou na dračku!

Velikonoce jsou sice až za více než měsíc, cestovní kanceláře ale už teď hlásí během těchto svátků skoro vyprodané zájezdy. Zájem je o pobyty u moře, na horách, ale také o poznávání velikonočních tradic v zahraničí. Podle ekonomů je navíc zajem Čechů o cestování největší za posledních dvacet let.

Velikonoční svátky letos připadají až na třetí dubnový víkend. A zatímco někteří z nás dají přednost tradicím, jiní je plánují prožít raději pod palmami.

 

"Zájem o velikonoční zájezdy je vyšší ve srovnání s loňským rokem, momentálně registrujeme přibližně patnáctiprocentní nárůst," pochvaluje si mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk.

 

Největší poptávka je letos podle cestovek především po exotických zemích - frčí Spojené arabské emiráty, Omán, Katar či Egypt.

 

Většina lidí plánuje během velikonočních svátků vycestovat především proto, aby se vyhnuli náročným přípravám či samotným oslavám. Jsou ale i tací, kteří chtějí velikonoční tradice poznat v jiných zemích.

 

 

"U nás je velký zájem především o Maltu nebo o Kypr, kde jsou ty tradice úplně odlišné než v České republice, takže lidé rádi poznávají nové zvyky," vysvětluje mluvčí cestovní kanceláře Neckermann Jana Hájičková.

 

Oblibu cestování potvrzují i ekonomové, podle kterých stoupl meziročně zájem Čechů o dovolené nejvíc za posledních dvacet let. "Ten objem prodaných zájezdů bude letos nejvyšší v novodobých dějinách České republiky," předpovídá ekonom Lukáš Kovanda.

 

Češi prý navíc rádi jezdí na dovolenou víckrát do roka a stále častěji do dražších a vzdálenějších destinací.

pez, Dominika Janochová TN.cz