mezinárodní ostuda

Češi turistům na Bali zavařili! Guvernér chce neuctivé lidi vyhánět

Sabina Doležalová
Zdroj: facebook, Dr. Arya Wedakarna
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 14. 8. 2019
Téma:

Český pár, který se choval neuctivě v posvátném chrámu na Bali, byl zřejmě poslední kapkou pro guvernéra Bali Wayana Kostera. Učinil prohlášení, které se dotýká všech turistů, kteří do oblíbené turistické destinace zamíří.

Guvernér Bali Wayan Koster prohlásil, že už nebudou vůči neuctivému chování shovívaví. "Pokud se budou někdy příště turisté chovat takto neuctivě, pošleme je zpět domů," řekl guvernér pro web coconuts.co. "Tohle je varování," zdůraznil.

 

Český pár vyrazil na výlet do hinduistického chrámového komplexu Monkey Forest na Bali. Natočil tam video, na kterém Zdeněk Slouka cáká přítelkyni Sabině intimní partie svěcenou vodou. Záběry se pak objevily na instagramovém účtu Sabiny, která je známou českou fitness "influencerkou". Video spustilo velkou lavinu – zveřejnila ho média po celém světě. Více informací o incidentu najdete ZDE.
 

 

Mnoho lidí bylo záběry pohoršeno. Pár teď čelí velké vlně kritiky. "Vypadněte z naší země a už se nikdy nevracejte," byl jedním z odsuzujících komentářů. Druhý den se na instagramu objevilo video, kde se Slouka s Doležalovou za své chování omlouvají.

 

Pár tvrdí, že neměl žádné zlé úmysly. "Nevěděli jsme, že to bylo svaté místo. Je nám líto, co se stalo," tvrdí. Tohle tvrzení však vyvracejí uživatelé sociálních sítí. "Vždyť ve videu zazní, ať se umyje svěcenou vodou," je jedním z komentářů.

 

 

Nejsou jediní, kteří si svým chováním udělali mezinárodní ostudu. Letos v červnu Švédka Natalie Schlaterová zveřejnila na Instagramu svou fotku v bikinách. Pozorovala na ní rýžovou plantáž, kde pracovali místní lidé. Veřejnost pohoršil popisek fotky: "Přemýšlím, jak moc je můj život odlišný od muže, který tu každé ráno sklízí rýži."

 

 

Hodně lidí, kteří se chovají na Bali neuctivě, tak prý počínají z důvodu nedostatku informací. "Pravidla neznají, nebo jim nerozumí. Někdy je jednoduše zapomenou. Často je dobré je informovat písemně i ústně," řekla Ida Bagusová z Rady cestovního ruchu na Bali.

TN.cz