přehled změn

Česká pošta zdražuje! Zveřejnila nový ceník, od dubna si připlatíme

Lucie Krošová
Lucie Krošová
Aktualizováno 31. 3. 2021 12:42
30.3. 2021 20:40
Téma:

Česká pošta zdražuje. Od začátku dubna se zvýšení cen dotkne doporučeného i cenného psaní nebo poštovních poukázek. Za obyčejné dopisy a balíky zaplatíme stejně.

Česká pošta mění od dubna ceny některých služeb. Přehled změn zveřejnila na svých webových stránkách

 

Za klasické doporučené psaní místo původních 47 korun nově zaplatíme o pět korun víc. V případě prioritní zásilky dojde k navýšení na 59 korun.

 

A podobné změny se týkají i cenného psaní, z původních 52 korun se dostaneme na 57 korun.

 

 

Navýšení cen se týká také všech typů poštovních poukázek a to o minimálně tři koruny.

 

 

Co se naopak nemění, jsou ceny za obyčejná psaní a balíky. V případě jednoho základního dopisu nadále platí, že zaplatíte 19 korun.

 

Nejlevnější Balík Do ruky vás vyjde na 129 korun, případně 119 korun se Zákaznickou kartou České pošty. Podle nových ceníků nejméně zaplatíte za balík kategorie S, jehož nejdelší strana nesmí přesáhnout 35 centimetrů. 

 

 

Nejlevnější Balík Na poštu vás bude stát 109 Kč, 99 Kč se Zákaznickou kartou. Stejně jako u předchozí služby nejdelší strana zásilky nesmí přesáhnout 35 centimetrů. Největší zásilku služby Balík Na poštu Česká pošta přijme, pokud její nejdelší strana nepřesáhne 240 cm. Zákazník za ni zaplatí 339 Kč, se Zákaznickou kartou pak 329 Kč.

 

Pokud chcete odeslat Cenný balík, připravte si nejméně 129 Kč. Nejdráž zákazníky pak vyjde balík velikosti XL s maximálními rozměry 240 centimetrů, za který zaplatí v základní ceně 359 Kč.

 

O co přestává být mezi lidmi zájem, jsou pohlednice. Více se dozvíte zde:

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz