Nový druh zábavy

Podivná zábava českých dětí! Záběrů z rvaček je plný internet

Téma:

Bitka dvou dětských gangů v Praze, kterou se podařilo policistům v úterý rozehnat, nebyla ojedinělým incidentem. Mezi dětmi je to zřejmě velmi rozšířená "zábava". Redakci TN.cz se podařilo získat video, které ukazuje desítky podobných střetnutí na různých místech republiky.

Českem se zřejmě šíří nový druh zábavy. Děti si na sociálních sítích domlouvají rvačky. Na ty zvou další lidi, aby se přišli podívat. Diváci rvačky si pak vše natáčí na mobilní telefony a videa sdílí na internet.

 

Po sociálních sítích pak koluje množství videí z těchto organizovaných zápasů. Záběry, které má redakce TN.cz k dispozici, dokazují brutalitu dětských bitek. Na jednom z nich se surově mlátí dva chlapci. Jeden z nich pak padá hned vedle betonového obrubníku, druhý účastník bitky do něj následně ještě na zemi buší pěstmi.

 

Na některých videích nechybí ani nebezpečné kopání do hlavy. K bitkám dochází nejčastěji v parcích nebo u obchodních center. Dvě dívky se však neváhaly porvat před zraky lidí přímo uprostřed jednoho z pražských nákupních center. Výjimkou ale nejsou zápasy přímo ve škole.

 

 

Poslední případ řešili policisté v úterý odpoledne v pražských Řepích. Plánovanou bitku se policii podařilo překazit. Rvačka měla být odvetou za rvačku, ke které došlo mezi partami dětí z Řep a ze Smíchova o den dříve.

 

S nebezpečným fenoménem se potýká policie také na Mostecku. V minulém roce policisté rozprášili bitku v Litvínově. Když přijeli na místo, rvačka už byla v plném proudu. Muži zákona tak museli dva chlapce od sebe odtrhnout. Jeden z nich byl zraněný, policie tak musela na místo přivolat záchranku.

 

Policie rozehnala dětskou bitku v Praze:

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 důvodů, proč roste agresivita u dětí. Váš názor?
Proč děti vlastně zlobí? Známe odpověď i návod, jak je zklidnit

pan TN.cz