poslední rozloučení

Lidé se loučili s Hoffmannem: Vyprovodili ho velkým potleskem

Téma:

Rodina, přátelé, ale i fanoušci se v pátek v poledne loučili s legendou country hudby Mirkem Hoffmannem. Zakladatel a dlouholetý člen kapely Zelenáči zemřel v úterý ve věku třiaosmdesáti let. Obřad se konal v pražských Strašnicích.

O smrti zpěváka kapely Zelenáči Mirka Hoffmanna informoval jeho dlouholetý přítel a nyní hlava kapely Milan Krbec. "Umřel ve spánku doma obklopený svou rodinou," řekl pro TN.cz.

 

Hoffmann zemřel ve věku 83 let a podle jeho známé Jany byl dlouhodobě nemocný a také nevycházel ven. Zpěváka také popsala jako obětavého člověka, který pracoval i po nocích, kdy skládal písně.

 

Pohřeb s oblíbeným zpěvákem začal v pátek ve 12. hodin ve Velké obřadní síni v pražských Strašnicích. O pohřbu informovala na svém webu kapela. 

 

 

Slovo si na začátek pohřbu vzala pracovnice krematoria, která přednesla smuteční řeč. Na přání rodiny poděkovala za účast na posledním rozloučení, za květinové dary i všechna slova útěchy. 

 

Poté na Hoffmanna vzpomínali i další. "Jeho hlas provází všechny celým životem…Přišli jsme poděkovat za život mimořádného člověka, gentlemana české country. Mirek naše pocity, radost, mnohdy i smutek, vyjádřil hudbou. Každý z nás si v této chvíli vybavuje okamžik svého života spojeného s nějakou jeho písní," řekl jeden z jeho přátel. Poté zahrála známá píseň skupiny Zelenáči Dívka s vlasem medovým. 

 

GALERIE: Rozloučení s Mirkem Hoffmannem

1
/
7
Zdroj: TN.cz
Rozloučení s Mirkem Hoffmannem - 1

 

Zazněla také další oblíbená píseň Žlutá kytka. Po ní pronesl proslov jeho kolega a člen kapely Zelenáči Milan Krbec. Poté na poslední cestu zpěváka vyprovodila píseň Matčiny růže, Poslední hrana a píseň Mirka Hoffmanna - Byl jsem v country nebi. "Já, měl vám sen, že jsem v country nebi. To byl nejhezčí ze všech dnů. Já, měl vám sen, že jsem v country nebi. Nejhezčí sen ze všech snů," zpívá se v refrénu písně.

 

Zelenáči vznikli v 60. letech a okamžitě si získali srdce tisíce fanoušků. Mezi jejich nejslavnější skladby patří například Dívka s vlasem medovým nebo Oranžový expres. 

 

Hoffmann hrál již v původní kapele, která vznikla v roce 1965. Poté se rozdělila na dvě části a za vznikem Nových Zelenáčů stál Hoffmann. Jeho kamarád Krbec také dodal, že už deset let nezpíval, ale stále byl ikonou kapely. 

reg TN.cz