velká tragédie

Český turista zahynul v Thajsku. Přišel o život kvůli fotce

Téma:

Český turista (32) zahynul na thajském ostrově Samui. Spadl ze skály u vodopádu Bang Khun Sri, když pózoval pro fotku. Pohyboval se nebezpečně blízko u okraje, ztratil rovnováhu a spadl z třicetimetrové výšky. Podle místních médií se pohyboval na místě s omezeným přístupem.

Server thaipbs.or.th. píše o mrtvém Čechovi jako o Jiřím B. K vodopádům přijel ve čtvrtek na motorce s osmi dalšími turisty. Poprosil kamaráda, aby ho vyfotil u vodopádu a při pózování ztratil rovnováhu.

 

 

Jeho přátelé slezli dolů, ale Jiřímu už nebylo pomoci, i když se mu snažili poskytnout první pomoc. Záchranáři, které za pomoci místních poté přivolali, mohli už jen konstatovat smrt. Tělo bylo převezeno do nemocnice v Samui k provedení pitvy.

 

Podle šéfa turistického centra Surat Thani Tourist Assistance Centre Samitsaka Suthara nejsou vodopády přístupné turistům, a to právě kvůli častým zraněním. Nedávno se zde zranil ruský turista, který uklouzl a při pádu si zlomil nohu.

 

 

Turisté jsou při návštěvách vodopádů na Samui málo opatrní. Slovenská fotbalová hvězda Peter Dubovský zahynul v roce 2000 na stejném ostrově. S bratrem a manželkou se vydal k vodopádům, které se také snažil vyfotit. To se mu stalo osudným a při pořizování fotky uklouzl a zřítil se z dvacetimetrové výšky. Slavnému fotbalistovi už nebylo pomoci.

Související témata:
kik TN.cz