Pomoc Libanonu

Český tým dorazil do Bejrútu. Spojení s domovem vázne, není signál

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
6.8. 2020 8:40
Téma:

Tým expertů, který ve středu odpoledne vyrazil na pomoc Bejrútu, dorazil do Libanonu. Letadlo přistálo krátce před půlnocí. Na letišti záchranářský USAR tým přivítali tamní zástupci ambasády.

Na pomoc výbuchem zdemolovanému Bejrútu vyrazil 36členný tým s hasiči, psovody, lékařem i statikem. Štěstí jim před odletem z pražského letiště popřál i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

 

"Na USAR tým po přistání čekali zástupci ambasády. Po vyložení materiálu se přesunuli, pod dohledem místní policie k nedaleké vojenské základně. S místní samosprávou a vojáky od noci zjišťujeme rozsah poškozených budov a možnost záchrany osob pod troskami," informovali pražští hasiči na svém twitteru.

 

 

Spojení českého týmu s domovem podle vyjádření mluvčího pražských hasičů Martina Kavky vázne. Problém představují neustálé výpadky mobilního signálu. "Internet prakticky nemají. Aktuálně řešíme, na jakém místě bude naše pomoc ještě účinná a přesouváme se," popsal Kavka.

 

Český tým USAR (Urban search and rescue team) patří mezi světovou špičku. Chválou na jeho členy nešetřil ani ministr Hamáček. Jak dlouho tým v Bejrútu zůstane, zatím není jasné.

 

GALERIE: Český tým USAR dorazil do Bejrútu

1
/
7
Zdroj: mzv.cz
Český tým USAR dorazil do Bejrútu - 4

 

USAR tým odletěl z pražského letiště ve středu odpoledne:

 

Čeští hasiči patří mezi světové špičky, nejde o jejich první misi:

Související témata:
TN.cz