Zajímavý trend

Párty skončila. Mladé turisty táhnou památky, večírky už nebaví

Dovolená v Chorvatsku
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační snímek
Téma:

V mládí obrážel večírky skoro každý. A to nejen během roku, ale i v létě na dovolených. Jenže nyní se objevil zajímavý trend - mladí cestovatelé stále častěji vybírají dovolenou podle památek a zážitků, divoké párty jsou na vedlejší koleji.

Mladé cestovatele totiž stále více zajímají pamětihodnosti, u kterých si mohou pořídit hezkou fotku a pochlubit se s ní na sociálních sítích.

 

Jasně to ukazuje průzkum velké britské cestovní kanceláře Thomas Cook. Její klienti ve věku 18 až 25 let se totiž nechali slyšet, že vstřebání místní kultury, návštěva muzeí, galerií či dalších pamětihodností je pro ně mnohem důležitější (42 procent respondentů) než divoké večírky (pouze každý desátý), píše britský Daily Mail.

 

A mladí výletníci z Čech jsou na tom úplně stejně. "Tento trend je jasně patrný už posledních asi pět let. Skoro bych řekl, že u nás začal ještě dřív než v západní Evropě," řekl TN.cz mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

 

 

Dodal, že mladí Češi nevyhledávají klasické poznávací zájezdy, kde se jen přejíždí od památky k památce. "Nechtějí si jen odškrtávat místa, chtějí k tomu mít i nějakou zábavu či adrenalin," vysvětlil Papež s tím, že ve spoustě světových turistických destinací je možné potkat právě skupiny mladých českých dobrodruhů.

pez TN.cz