Mladá Boleslav

Hoch měl otrávit spolužačku (12) jedem v lahvi. Dívka je v nemocnici

Podezření na velmi vážný čin jednoho školáka vyšetřují mladoboleslavští policisté. Přijali oznámení, že žák základní školy měl otrávit dvanáctiletou spolužačku! Dívku převezli do nemocnice záchranáři.

Případ se stal na 5. základní škole ve čtvrtek po poledni. "Mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení. Je to ve fázi prověřování, zatím nepadlo žádné obvinění," řekla pro TN.cz mluvčí mladoboleslavských policistů Lucie Nováková. Případ policisté prověřují pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví.

 

Zásah ve škole potvrdila pro TN.cz také mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. "Přijali jsme výzvu v 13:17. Na místo vyrazila jedna posádka rychlé záchranné pomoci. Dívka si stěžovala na nevolnost a zvracela. Po nezbytné péče byla s podezřením na intoxikaci převezena do Mladé Boleslavi," uvedla Effenbergerová.

 

Podle informací TN.cz měl chlapec chemikálii smíchat s vodou a nabídnout dívce, aby se modré tekutiny napila. Té se po vypití udělalo špatně. Podle prvotních informací mělo jít o hnojivo borax. Následné prošetřování ale ukázalo na látku, která se běžně používá při chemických pokusech - modrou skalici.

 

 

Policisté vyslýchají svědky a zřejmě si zadají i zpracování posudku na to, jakou látku a v jaké koncentraci školačka vypila. Podle informací TN.cz se nepodařilo zbytek vzorku zajistit, protože jej vylili. Kromě policie řeší případ i škola. Chlapci tak hrozí také kázeňský postih.
 

Související témata:
vbo TN.cz