Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO Rychlá záchrana

Malí hrdinové! Chlapce při pádu z lanovky zachránili další školáci

Lanovka
Zdroj: Thinkstockphotos

Duchapřítomnost a odvahu prokázala skupina asi dvanáctiletých dětí. Osmiletý chlapec vyklouzl ze sedačkové lanovky v lyžařském středisku v Grouse Mountain ve Vancouveru v Kanadě. Mladí hrdinové mu pod lanovkou připravili improvizovanou síť, chlapec tak vyvázl bez zranění.

Dvanáctiletý Joshua Ravensbergen a jeho kamarádi zrovna o uplynulém víkendu sjížděli svah, když uviděli chlapce, jak uklouzl na sedačkové lanovce. Jeho otec ho zachytil za zápěstí, a tak chlapec zůstal viset.

 

Joushuovi pomáhal se záchranou kromě jiných také jeho kamarád Gabriel Nielson. Podle něj bylo těžké chlapce přesvědčit, aby odkopl lyže a pustil se svého otce, neboť jedině tak se dalo zabránit zraněním. Na záchraně osmiletého dítěte se podílelo pět školáků. Malí lyžaři však byli neuvěřitelně pohotoví, pod dítětem natáhli síť a radili mu.

 

 

"Okolo lidé byli, ale jen stáli, dívali se na dítě a nevěděli, co dělat," vypráví Joshua. Nakonec se chlapec ale přece jen pustil a padl do natažené sítě. Školáci ho zachytili zcela ukázkově.

 


"Chlapec nebyl zraněn," vyjádřil se mluvčí resortu Grouse Mountain. Do nemocnice však byl převezen, aby podstoupil preventivní vyšetření. Dítě jelo na sedačkové lanovce společně s rodiči.


ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na nejčastější zimní zranění! Jak se jim vyhnout?
Umíte poskytnout první pomoc?

mj