Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

rozuzlení příběhu

"Chtěli jsme vám to říct do očí," řekli lidem, které vyhodili z hotelu

Rodina na dovolené
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Štastný konec má zprvu zpackaná dovolená pro několik rodin ze severní Moravy. Přes slevový portál nakoupili pobyty na farmě v Rantířově. Tamní personál je ale do objektu nepustil. Lidé se obrátili na TN.cz a situaci se podařilo zachránit. Dnes se lidé ozvali s tím, že slevový portál jim skutečně zajistil adekvátní finanční kompenzaci anebo náhradní ubytování.

Několik rodin očekávalo příjemně strávený jarní víkend na Vysočině, jenže pobyt, který si všichni předem zaplatili, se změnil v peklo. Když přijeli k místu ubytování, jihlavskému hotelu Fara Rančířov, zaměstnanci je bez odůvodnění z hotelu vyhodili a odmítli vrátit peníze.

 

"Chování personálu hotelu bylo víc než sprosté, a to jak verbálně, tak neverbálně," popisuje Jana. "Vůbec netušíme, kdo je majitelem hotelu a na můj dotaz, s kým jsem vlastně hovořila, mi bylo sděleno, že s Kateřinou a víc mě nemusí zajímat."

 

"Přitom celý pokoj byl neobsazený, pokoje pro nás měli," diví se Jana. Chování zaměstnanců hotelu se však stávalo čím dál tím nepochopitelnější. "Na můj dotaz, proč mi v poledne, kdy jsem si ověřovala stav, nesdělili, že nemáme jezdit, mi bylo řečeno, že nám to chtěli říct do očí."

 

Na místě Jana a její rodina nezůstali. Otočili se a odjeli domů. "Syn je autista, víc změn by už nesnesl. Navíc byl unavený," uvedla.

 

Redakce TN.cz se obrátila na poskytovatele víkendových pobytů, portál Slevomat. Mluvčí společnosti Tomáš Holý slíbil sjednat nápravu.
 

"Ještě ten večer mě kontaktovala slečna ze Slevomatu a nabídla mi adekvátní kompenzaci," vypráví Jana. Jarní dovolenou se tak snad ještě podaří zachránit. "Vrátila mi peníze za předem uhrazený pobyt a jako bonus nabídla další kredit na lepší zájezd.“

 

 

Reakci ze strany slevového portálu si tedy Jana pochvaluje. "Zachovali se naprosto korektně. Slečna mě ubezpečila, že se snaží v systému vyhledat všechny poškozené a těm nabídnout podobnou kompenzaci," uzavírá.
 

Podle mluvčího Slevomatu Tomáše Holého bude portál k hotelu nekompromisní. "Od dubna naše spolupráce s hotelem Fara Rančířov končí," řekl na náš dotaz. Hotel telefony nezvedá a na dotazy neodpovídá.

mj TN.cz