Zuzana Skalníková

Další odchod herecké hvězdy! Zářila v Ordinaci nebo Expozituře

Téma:

Ve věku nedožitých 70 let zemřela v pátek herečka Zuzana Skalníková. Informaci přinesl s odkazem na divadlo Minor, kde vystupovala, Český rozhlas. Kromě divadla byla Skalníková známá i rolemi v seriálech, například v Ordinaci v růžové zahradě 2, Redakci nebo Expozituře.

Skalníková se narodila v roce 1949 v Přerově. Kromě hraní byla známá také jako výtvarnice a loutkoherečka. Namlouvala také pohádky a audioknihy. O jejím úmrtí informoval zpravodajský web Českého rozhlasu s odkazem na divadlo Minor.

 

V tom vystupovala třeba představeních Klapzubova jedenáctka, Vánoce aneb Příběh o narození nebo Čtyřlístek. Její výtvarná díla nabízejí aukční síně.

 

V roli pacientky doktorů Hanáka a Švarce, kterou trápil žlučník, se objevila také v oblíbeném seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2. Hrála také v prvním dílu seriálu Expozitura nebo v Redakci.

 

 

Její posledním filmem je třetí pokračování populární francouzské série Návštěvníci v hlavních rolích s Jeanem Renem a Christianem Clavierem. Film z roku 2016 se natáčel z velké části i v České republice, a tak se v něm objevila řada českých herců.

 

Diváci mohli hlas Skalníkové slyšet i v dabingu, konkrétně třeba v seriálu Datel Woody, v Simpsonových nebo v pohádce Čaroděj ze země Oz. Dlouhá léta její hlas doprovázel loutku Mufa v pořadu Studio Kamarád Československé televize.

vbo TN.cz