množírna čivav

Desítky psů živořily v kotcích i bednách, obvinění zatím nepadlo!

Filip Pultar
Filip Pultar
2.11. 2020 22:44
Téma:

Celkem 72 psů, převážně se jednalo o čivavy, zabavili policisté a veterináři v domě na Královéhradecku. Psi žili v nevyhovujících podmínkách a po zásahu zaplnili útulek v Hradci Králové. Zatím žádné obvinění nepadlo, policisté čekají na závěry vyšetřování veterinářů.

V domě se snad nenašla jediná místnost, kde by psi nebyli. Policistům vyběhla naproti smečka různých ras, další zvířata pak byla v kovových kotcích nebo bednách.

 

I ze záběrů je vidět, že v množírně žili psi v nevyhovujících podmínkách. Přežívali ve vlastních výkalech a celé stavení prostupoval nesnesitelný zápach. Psi skončili v královéhradeckém útulku.

 

Policisté a veterináři šli téměř na jistotu, dostali totiž tři oznámení od lidí, kteří si psy v této množírně koupili. I v pondělí byl z usedlosti v obci Habřina slyšet štěkot psů, na zvonění ale nikdo nereagoval.

 

 

Podle policie byl chov vedený nezákonně, zatím ale není jasná právní kvalifikace. Tu kriminalisté určí až podle znaleckých posudků veterinářů.

 

Psům se v královéhradeckém útulku dostane odborného vyšetření, zároveň tu ale důrazně žádají, aby sem lidé nevolali kvůli tomu, že by měli o psy zájem. Zatím to není možné.

tn.cz / TV Nova