Měsíční předpověď

Deště a bouřek se nezbavíme. Přidají se kroupy a mlhy, varují odborníci

Bouřka, kroupy
Zdroj: Getty Images, TN.cz
Ilustrační obrázek.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 13. 6. 2020
Téma:

V následujících dnech nás čekají stále příjemné letní teploty, stále však bude pršet. Na většině míst Česka bude třeba počítat s přeháňkami i bouřkami. Zejména řidiči si dle meteorologů budou ráno muset dávat pozor – objeví se mlhy.

"Před námi je relativně teplejší týden, kdy se nejnižší teploty budou pohybovat od 17 do 11 °C a maximální teploty budou vystupovat převážně na 21 až 27 °C. V druhém a třetím předpovědním týdnu se týdenní teploty příliš měnit nebudou, což znamená, že se do začátku července budou udržovat na rozhraní normálních a nadnormálních teplot," tvrdí odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

 

Teploty klesnou až na přelomu června a července. Dešťové přeháňky a místy i bouřky budou pokračovat minimálně v průběhu příštího týdny. Ke konci měsíce se bude množství srážek snižovat. Podle odborníků může docházet k výkyvům počasí a deštivé dny vystřídá sucho.

 

 

 

S mlhami je třeba počítat zejména koncem týdne a začátkem následujícího. Meteorologové zejména řidič vybízí k opatrnosti. V následujících dnech se i nadále budou objevovat bouřky a dešťové přeháňky. S bouřkami se mohou objevit také kroupy a přívalové deště. Vát bude mírný vítr, který v bouřkách přechodně zesílí.

 

 

 

V období od 15. do 21. června se noční teploty budou pohybovat mezi 11 až 15 °C. Během dne teploty nepřesáhnou 27 °C, klesnout mohou až na 21 °C. Mezi 22. a 28. červnem se zejména v noci mírně oteplí. Noční teploty se budou pohybovat mezi 12 a 15 °C, přes den mezi 23 a 26 °C.

 

Na přelomu června a července mohou noční teploty klesnout až na 10 °C. Ochladí se i přes den, kdy se může ochladit až na 18 °C. Zejména v odpoledních hodinách mohou teploty vystoupat na 26 až 28 °C.

TN.cz