Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

malá císařovna

Děti v Jihlavě učila tančit hvězda filmu Nekonečný příběh, zve i další

V Jihlavě se ve středu děti učily umělecký tanec s hodně neobvyklou lektorkou. Z New Yorku za nimi na krátkou návštěvu přijela hvězda světového filmu Tami Stronachová. Pamatovat si ji můžete díky roli císařovny v legendárním fantasy filmu Nekonečný příběh.

Jako císařovnu z filmu Nekonečný příběh zná Tami Stronachovou celý svět. Dala se na tanec a v New Yorku má svoji školu. Do Jihlavy přijela na pozvání kamarádky. "V Jihlavě chci pomoci dětem, aby začaly umělecky tančit," vysvětlila Stronachová.

 

Nekonečný příběh, v němž chlapec Bastien při čtení kouzelné knihy putuje říší fantazie, jí nadobro změnil život. K filmu se přitom dostala úplnou náhodou. Její učitelka ze základní školy byla kamarádkou režiséra filmu a ten si jí všiml ve třídě. Ve svých deseti letech dostala roli malé císařovny.

 

"Tři měsíce jsem tam den co den musela natáčet a pak z toho byla pětiminutová role," popsala Stronachová.

 

V době natáčení přitom neexistovaly žádné počítačové efekty. Vše byly reálné kulisy. Třeba legendární létající pes Falko byla obří loutka, se kterou pohybovalo 6 lidí, celkem jich ve štábu bylo skoro tisíc a celý film vyšel na tehdy astronomických 620 miliónů korun.

 

 

"Všude byly místnosti plné maskérů, okolo filmu se pohybovaly stovky lidí," sdělila Stronachová. Po pár dalších filmech se Tami vrhla na umělecký tanec a improvizaci. Než po neděli odjede domů, ráda by své umění předala co nejvíce dětem.

 

Tami bude mít v Jihlavě veřejnou taneční hodinu. "Přijďte v neděli za námi," pozvala diváky herečka.
 

David Pik / klma tn.cz / TV Nova