Tragický incident

Dívka (†15) vypadla z okna základní školy v Kladně, zemřela na místě

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 12:41
30.11. 2020 9:10
Téma:

V pondělí ráno vypadla z okna kladenské základní školy 15letá dívka, která zraněním na místě podlehla. Nepomohl ani rychlý příjezd záchranářů. Tragédií se zabývají policisté, okolnosti jsou zatím nejasné. Žáci devátých tříd usedli do lavic od říjnového uzavření škol poprvé.

Tragédie se odehrála zhruba o půl osmé ráno na základní škole v Moskevské ulici. Deváťačka tam vypadla z okna ve čtvrtém patře. Přestože na místo okamžitě vyrazili záchranáři, 15letou žákyni už se zachránit nepodařilo.

 

Případem už se zabývají kladenští policisté. "V současné době prověřujeme okolnosti pádu dívky, ke kterému došlo dnes v ranních hodinách z okna ve čtvrtém patře na základní škole," řekla TN.cz policejní mluvčí Michaela Nováková.

 

Ve třidách je kvůli koronavirové epidemii povinné větrat. Okna se musejí otevírat vždy po půl hodině výuky.

 

 

Není jasné, zda dívka vypadla nešťastnou náhodou, nebo vyskočila. "Vzhledem k tomu, že se jedná o dítě, nebudeme poskytovat bližší informace," doplnila Nováková.

 

Pro dívku to byl podle všeho první den ve škole, žáci devátých ročníků se totiž do lavic společně s polovinou zbytku druhého stupně i zbývajícími třídami stupně prvního vrátili po říjnovém uzavření škol právě v pondělí.

 

Dosud se museli učit distančně přes videohovory nebo samostatně. Pro mnohé děti to bylo náročné, a to nejenom psychicky, ale i kvůli technickému vybavení. Ne všichni žáci totiž mají doma dostatek počítačů a rychlý internet.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz