jedinečný kus

Bankovka s Gottem přitáhla davy lidí, na místě zasahuje i policie

Téma:

Karel Gott bude má vlastní bankovku! Sice jen památeční bez nominální hodnoty, přesto se může stát zajímavou sběratelskou raritou. Je totiž vydaná v edici pouhých pěti tisíc kusů. Dnešní zahájení prodeje přitáhlo davy lidí, fronta se táhla více než půl kilometru! Kvůli podezřelému nálezu přijeli na místo také pyrotechnici.

Vydání speciální eurobankovky s Gottovým portrétem přilákala davy zájemců. Začala se prodávat dnes, v den Gottových narozenin, v devět hodin dopoledne. K dostání bude pouze na jednom místě, a to v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí v Praze.


Eurobankovka sice nemá žádnou nominální hodnotu, přesto je o ni tahanice. Někteří zájemci před prodejnou dokonce nocovali, redaktor TN.cz už o půlnoci zaznamenal na Jungmannově náměstí desítky lidí.


Gottovi fanoušci seděli na zemi na karimatkách, nebo si přinesli rozkládací židle. Zatímco někteří byli u vytržení a nemohli se dočkat otevření obchodu, jiní v klidu pospávali.

 

Náhled bankovky s portrétem Karla Gotta:


Dnes dopoledne na místo přijela i policie, aby případně zajistila pořádek. Fronta deset minut před sedmou ráno přesahovala čtvrt kilometru a začínala na křižovatce Palackého a Jungmannovy ulice. Okolo půl osmé se protáhla až na křižovatku Vodičkovy a Navrátilovy, což je více než půl kilometru.

 

Policie se snaží usměrnit dav, krátce před osmou hodinou ráno uzavřela přístup od Václavského náměstí. O něco později na místo dorazili také pyrotechnici kvůli podezřelému kufru. Ten si tam však zřejmě jen někdo zapomněl. Jungmannovo náměstí přesto policie vyklidila.

 


"Bankovky jsou ze stoprocentního bavlněného papíru, který se používá při výrobě skutečných eurobankovek. Obsahují rovněž některé ochranné prvky jako hologram či mikrotisk. Díky speciálnímu sériovému číslu je každý kus unikátem. Na Euro Souvenir bankovky se nepřijímají rezervace a není ani možný výběr konkrétního čísla," uvedla společnost Supraphon.


Jedna bankovka stojí padesát korun, každý člověk má nárok maximálně na dvě. V prodejně se budou prodávat pomocí dvou automatů. To je také jediný způsob, jak se k ni dostat, není možné si je nijak objednat.

 

GALERIE: Lidé čekají na bankovku s Gottem

1
/
15
Zdroj: TV Nova
Fronta na bankovku - 3

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o přáních pro Karla Gotta:


 

rod TN.cz