výbuch v prešově

Domovník promluvil o výbuchu v Prešově. Tuší, proč začal unikat plyn

Výbuch plynu v domě v Prešově - 11
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 14:06
7.12. 2019 7:31
Téma:

Páteční výbuch plynu v paneláku v Prešově, který si vyžádal nejméně sedm mrtvých a 40 zraněných, připravil o domov desítky rodin. Domovník promluvil o možné příčině úniku plynu.

V bytovce žije podle informací TV Markíza 48 rodin. Stovky obyvatel stihli záchranáři po výbuchu evakuovat. Mezi zachráněnými lidmi byl i domovník. O úniku plynu se dozvěděl z esemesky. "Pravděpodobně došlo k proražení potrubí - buď přípojky nebo hlavního řádu, při tom překopávání elektrické přípojky, které tam dělají," popsal.

 

Ohromná exploze otřásla Prešovem v pátek. Na místě zasahovala téměř stovka hasičů a ostatní záchranné složky. Evakuováni obyvatelé okolních bytovek tragédii přihlíželi a čekali, co se bude dít. Požár si podle dostupných informací vyžádal dosud 5 životů, počet zraněných se vyšplhal na 40. Ve městě zasedal i krizový štáb a pro lidi zřídili centrum, kde se mohou evakuováni lidé ohřát a napít čaje.

 

 

Svědci události popsali okolnosti celého výbuchu. "My jsme byli v prvním patře. Najednou se ozvala rána, vlastně už jsme jen skákali z okna, jinak se nedalo nic," popsala pro TVnoviny.sk obyvatelka domu bezprostřední okamžiky po výbuchu.

 

Krátce po tragédii se na sociálních sítích vyrojili podvodníci, kteří se snažili na tragédii vydělat. Policie varovala před falešnými účty, které se tváří jako transparentní účty pro pomoc lidem ze zničeného domu.

 

"Je to nepochopitelné, že se může najít někdo, kdo chce využít neštěstí jiných ve svůj prospěch. Po sociálních sítích se šíří čísla 'zaručeně' transparentních účtů, které mají sloužit pro oběti tragédie," informují slovenští policisté ve varování před falešnými účty.

Mohutná exploze plynu v Prešově zabila pět lidí:

Související témata:
TN.cz