Dopravní omezení

Dva sražení metrem během pár minut! Muž přežil, žena zemřela

Téma:

Osmatřicetiletého muže a sedmapadesátiletou ženu srazily během pár minut soupravy pražského metra. Muže srazil vlak na Florenci, záchranáři jej se zlomenou nohou převezli do nemocnice. Ženu, kterou srazila souprava na Bořislavce, se už zachránit nepodařilo. Provoz metra byl omezený.

Takový případ nepamatují ani zkušení hasiči. Během pár minut vyjížděli do dvou stanic k lidem, kteří skončili pod soupravou metra.

 

Nejprve vyráželi hasiči a záchranáři na Florenc, kde spadl člověk pod vlak linky C. Krátce na to přišlo hlášení i z Bořislavky, která leží na lince A. Po půl třetí se člověka, který spadl pod metro na Florenci podařilo vyprostit a předat do péče připraveným záchranářům.

 

Podle policie šlo v obou případech nejspíše o pokus o sebevraždu. Na Florenci srazilo metro osmatřicetiletého muže.

 

"Po zajištění dle traumaprotokolu byl transportován s frakturou dolní končetiny na ortopedii Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," informovali záchranáři na twitteru.

 

Později záchranáři informovali, že sedmapadesátiletá žena, kterou metro srazilo na Bořislavce, nepřežila. "Přestože zdravotníci bojovali o její život několik desítek minut, žena zraněním bohužel podlehla," informovali záchranáři na twitteru.

 

 

Kvůli mimořádnostem musely být obě linky zastaveny. Linka C nejezdila mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Pražského povstání. Dopravní podnik nasadil náhradní autobusovou dopravu. Ačko končilo na Dejvické a na konečnou odvezly cestující také autobusy.

 

Pražská integrovaná doprava informovala před půl čtvrtou na twitteru, že provoz na trase C byl obnoven. Provoz na lince A byl obnoven krátce před 16. hodinou.

 

GALERIE: Vyprošťování muže zaklíněného pod soupravou metra na Florenci

1
/
10
Zdroj: HZS Praha
Vyprošťování muže zaklíněného pod soupravou metra na Florenci - 1

 

Související témata:
TN.cz