živelní katastrofa

Evakuace na Kanárech! Turistický ráj pustoší rozsáhlý lesní požár

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 18.8. 2019 21:19
Téma:

Kanárské ostrovy bojují s ničivým lesním požárem na ostrově Gran Canaria. Úřady v sobotu nařídily evakuaci tří měst. Jedná se sice o odlehlejší venkovskou oblast, živelní pohroma se však dotkla i turistů ubytovaných v jednom z tamních hotelů.

Třetí největší ostrov Kanárský ostrovů Gran Canaria zasáhl ničivý lesní požár. Vypukl ve městě Valleseco, nebezpečí však hrozí i obcím Moya a Tejeda. Úřady proto rozhodly tuto oblast evakuovat.

 

To se týká i luxusního rekreačního hotelu, který se nachází v Tejedě, uvedla televize France 24. Turisté toto místo vysoko v horách vyhledávají kvůli klidu a nádhernému výhledu na celý ostrov. Není jasné, kolika turistů se evakuace dotkla, jen ve městě Tejeda však muselo své domovy opustit 1900 lidí.

 

 

Silnice poblíž požáru jsou z bezpečnostních důvodů uzavřené. Na místě zasahuje mnoho jednotek hasičů doprovázených sedmi vrtulníky. Španělská armáda dokonce na pomoc vyslala několik vojáků.

 

Živelní katastrofa vypukla jen pět dní poté, co se hasičům podařilo ve stejné lokalitě uhasit jiný lesní požár. Z městě Tejeda byly minulý týden evakuovány stovky obyvatel, nyní své domovy musely opustit znovu. Podle hasičů situace nevypadá vůbec dobře - kombinace horka, sucha a silného větru jim práci výrazně ztěžuje.

TN.cz