Cestujeme bezpečně

Evropská města praskají ve švech. Tady se davům turistů vyhnete

Přeplněné dovolenkové destinace
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 29. 7. 2019
Téma:

Paříž, Řím, Benátky nebo Barcelona lákají ročně obrovské množství turistů. Pokud i vy rádi objevujete krásy evropských měst, ale nechce se vám mačkat v davech a stát nekonečné fronty, vyražte na výlet na místa, která zatím nečelí takovému náporu.

Řadu evropských měst trápí mnoho turistů, některá z nich proto zavedla či plánuje zavést regulace. Mezi ně patří například Benátky, Řím, Paříž nebo Barcelona. I méně populární města ale skrývají krásy, které stojí za to objevit.

 

Jestli vás nelákají centra přeplněná turisty, pak jsou pro vás ideálním místem na dovolenou. Pokud si z následujícího seznamu nevyberete, můžete se na pár dalších tipů podívat na CNN.

 

Orange, Francie

Krásné město na jihovýchodě Francie se může pochlubit jedním z nejzachovalejších starověkých amfiteátrů na světě. Římské divadlo je hlavní atrakcí města, za návštěvu ale stojí také muzeum ze 17. století. Orange je v porovnání s Paříží nebo Avignonem obvykle přehlíženo, na davy turistů tam tudíž nejspíš nenarazíte.

 

Haag, Nizozemsko

Bezesporu nejnavštěvovanějším holandským městem je Amsterdam. Pokud si ale chcete odpočinout od velkého množství turistů, skvělou alternativou je Haag. Může se pochlubit krásnou architekturou či spletitou sítí vodních kanálů. Najdete tam také Mořicův dům s rozsáhlou uměleckou sbírkou. Jeho součástí je navíc nádherné přímořské letovisko Scheveningen, které je známé díky obrazům van Gogha.

 

 

Aberdeen, Skotsko

Třetí největší Skotské město přestavuje krásnou alternativu pro lidi, kteří se nechtějí mačkat v Edinbughu - obzvlášť během každoročních festivalů. Aberdeen leží na severu na pobřeží Severního moře a kvůli své zeleni je často označován za květinu Skotska. Přezdívá se mu také žulové město kvůli úžasné architektuře a fascinujícím budovám na každém kroku.

 

Bern, Švýcarsko

Turisty do Švýcarska nejčastěji láká Ženeva či Curych, zatímco Bern bývá opomíjen. Překrásná řeka Aare v létě láká k paddleboardingu. Pokud preferujete raději pěší turistiku, můžete se vydat na horu Gurten, ze které je úžasný výhled na celé město. I fanoušci kultury si v Bernu najdou své - například tamní Muzeum výtvarných umění má ve své sbírce díla od Picassa.

 

Vratislav, Polsko

Pokud se chcete vyhnout turistům v Krakově, ideálním místem na výlet je do Polska je Vratislav ležící na řece Odra. Město nabízí kulturní vyžití pro milovníky umění, architektury a historie. Zajímavým místem je Můstek čarodějnic, který spojuje dvě věže kostela svaté Máří Magdalény. Nachází se ve výšce 45 metrů a je z něj krásný výhled. 

 

Debrecín, Maďarsko

Budapešť je jedním z nejatraktivnějších evropských měst, i ona proto čelí obrovskému náporu turistů. Ti, kteří se chtějí vyhnout davům, mohou navštívit Debrecín na východě území. Symbolem města je především Velký kalvínský kostel, za prohlédnutí ale stojí i největší větrný mlýn ve střední Evropě nebo lázeňské hotely s možností smočit se v termálních vodách.

 

 

Ankara, Turecko

Hlavní město Turecka se netěší takové pozornosti turistů jako Istanbul, je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají méně frekventované místo na výlet. Velkým lákadlem je například Anıtkabir, tj. mauzoleum zakladatele Turecké republiky Mustafy Kemala Atatürka. Významnými atrakcemi města jsou také proslulé mešity.

 

Plovdiv, Bulharsko

Krásné barevné město, kterým protéká nejdelší balkánská řeka, je plné historie. Za návštěvu určitě stojí římský amfiteátr, který patří mezi nejzachovalejší antická divadla na světě, nebo pět tisíc let staré thrácké ruiny. Po tureckém Istanbulu je Plovdiv druhým největším městem v historickém regionu Thrákie.

 

Turín, Itálie

Turín je sice populární italské město, není ale zdaleka tak přetížené jako Benátky nebo Řím. Je domovem několika opomíjených památek, mezi které patří například muzeum Museo Egizio s úchvatnou sbírkou staroegyptských artefaktů. Pro milovníky hor může být dobrou zprávou, že na západní straně města vystupují vrcholky Alp.

 

GALERIE: Opomíjená evropská města

1
/
9
Zdroj: Profimedia
Opomíjená evropská města - 7 ; Orange, Francie

TN.cz