děkovala dcera

Českého slavíka vyhrál Karel Gott. Pro cenu ale nepřišel! VÝSLEDKY

Český slavík Mattoni 2016 - Zpěváci - 7
Zdroj: Jakub Deml
Téma:

Fenomén české hudby Karel Gott opět vyhrál anketu Český slavík. Mezi zpěvačkami obhájila první místo Lucie Bílá. Stejně tak úspěch zopakoval mezi skupinami Kabát.

Celkové pořadí najdete zde:

 

 

 


Absolutního slavíka získal s největším počtem bodů rovněž Karel Gott. Cenu za něj převzala dcera Charlotte Ella.

 

Objevem roku je Pekař. Hvězdou internetu je Porty. Slavíky bez hranic jsou slovenští No name. Nejstreamovanější skladbou internetu je píseň ASIO od Bena Cristovaoa & The Glowsticks.

 

On-line reportáž

Vyhlašování ankety Český slavík Mattoni

22:40

Na pódium přišla v šatech, na nichž je 40 zlatých slavíků. "Je jich tolik, kolik má maminka let nebo tolik, kolik jich má tatínek doma," vysvětluje.

"Tak tohle jsem opravdu nečekala. Tatínek mě sem poslal, protože maminka ani Nelinka nejsou fotogenické nebo se nerady ukazují před kamerami. Mně to nevadí, protože já jsem po tatínkovi a jsem na to pyšná," řekla u pultu. "Tatínek vám všem moc děkuje za hlasy, které jste mu poslali. Moc tady s vámi chtěl být, ale bohužel nemůže, protože je znovu v nemocnici se zády. A vím, že se teď na slavíka kouká."

22:38

Karel Gott není v sále! Cenu za něj přebírá dcera Charlotte Ella Gottová

22:38

Zlatým slavíkem se stal Karel Gott, který se zároveň stal absolutním slavíkem, získal 36 934 bodů!

 

Slavnostní galavečer otevřela vystoupením kapela Kabát. Pak moderátor Ondřej Sokol přivítal hvězdné hosty a diváky v Hudebním divadle Karlín, kam se vyhlašování po deseti letech vrátilo.

 

GALERIE: Příchody slavných na Českého Slavíka 2016

1
/
12
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz
Český slavík Mattoni 2016 - Příchody - 9

 

Jako první přišla na řadu kategorie nejlepších zpěvaček. Slovenský zpěvák Peter Nagy předal bronzového slavíka Ewě Farné, která letos slaví 10 let v showbusinessu. Stříbrného slavíka předaly české basketbalové reprezentantky Lucii Vondráčkové.

 

O další hudební číslo se postaral zpěvák Marek Ztracený. Pak výkonný ředitel společnosti M&M Reality Zdeněk Václavek předal šek Nadaci Nova na 200 tisíc korun určených na hudební vzdělávání dětí. Pak vyhlásil první místo v kategorii zpěvaček, získala jej Lucie Bílá.

 

GALERIE: Český slavík Mattoni - zpěvačky

1
/
10
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz
Český slavík Mattoni 2016 - kategorie zpěvaček - 4

 

Taťána Gregor-Kuchařová předala cenu Slavíkům bez hranic. V souboji slovenských kapel No Name, Horkýže Slíže a Elán vyhrála košická kapela No Name.

 

Ředitel rádia Impuls přinesl ocenění pro nejoblíbenější písničku tohoto rádia. Fanouškům se nejvíce líbily písně Xindla X, Chinaski a Karla Gotta. A právě nový hit Karla Gotta Země vstává dostal nejvíce hlasů. Cenu za Gotta převzal autor hudby Michal David.

 

GALERIE: Slavíci bez hranic, nejoblíbenější píseň

1
/
5
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz
Český slavík Mattoni 2016 - Slavíci bez hranic, nejoblíbenější píseň - 5

 

Skupina Jelen vystoupila s písní Vlčí srdce. Následovalo vyhlášení nejúspěšnějších skupin. Bronzového slavíka získala kapela Chinaski, která na vyhlašování nebyla přítomna. Fanoušky pozdravila videem z Hranic na Moravě.

 

Stejně jako vloni získala stříbrného slavíka kontroverzní kapela Ortel. Pro zlatého slavíka si znovu přišli Kabáti. Frontman Josef Vojtek fanouškům slíbil, že kapela si na příští podzim připraví koncertní turné.

 

GALERIE: Český slavík Mattoni - kapely

1
/
12
Zdroj: Jakub Deml
Český slavík Mattoni 2016 - kategorie kapel - 1

 

Ewa Farná vystoupila s kompilací svých největších hitů za uplynulých 10 let ve světě pop music. Další moderní kategorii, nejstreamovanější píseň, vyhrála Ben Christovao s písní ASIO.

 

Hvězdu internetu přišli vyhlásit známí youtubeři Jirka Král a Shopaholic Nicole. Hlasování fanoušků na internetu vyhrál hip hoper Porty.

 

Následovala ta nejsledovanější kategorie - zpěvák roku. Bronzového slavíka předal Štefan Margita Michalu Davidovi. Před vyhlášením druhého místa vystoupil jeden z favoritů na Objev roku, zpěvák Sebastian. Tím se ale stal Pekař, kterému cenu předali moderátoři Televizních novin Lucie Borhyová a Rey Koranteng.

 

Na druhé místo se posunul vloni třetí Tomáš Ortel, cenu mu předal Dalibor Janda. Karel Gott získal 36 934 bodů a kromě zlatého slavíka získal také cenu pro absolutního vítěze! Pro cenu si ale nepřišel. Kvůli zdravotním problémům ji z rukou olympijského vítěze Lukáše Krpálka převzala jeho dcera.

 

GALERIE: Český slavík Mattoni - zpěváci

1
/
36
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz
Český slavík Mattoni 2016 - Zpěváci - 8

 

 

Letošní ročník přinesl novinku. Slavík se rozhodl dát šanci vystoupit na závěrečném galakoncertu mladým interpretům nominovaným zvláštní porotou. Fanoušci vybrali, že v přenosu vystoupil Pavel Calta.

vbo TN.cz