Okamura, Babiš, Zaorálek

EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM popularity politiků: Který lídr u voličů vede?

Lídři politických stran u potencionálních voličů v soutěži oblíbenosti příliš nezabodovali. Žádná z volebních tváří největších stran totiž nezískala sympatie ani poloviny voličů. Všechny lídry voliči vnímají spíše negativně. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro Televizi Nova.

Předsedové politických stran nejsou u voličů příliš oblíbení. Nejpopulárnějšími lídry se v průzkumu agentury STEM stali Tomio Okamura (SPD) a Andrej Babiš (ANO), přízeň jim vyslovilo 46, resp. 45 % respondentů. Veřejnost ale spíše rozdělují - více než polovina oslovených je hodnotila negativně.

 

Volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka pozitivně hodnotily téměř dvě pětiny respondentů. V žebříčku oblíbenosti ho následuje František Ringo Čech (SPO) s 32 % pozitivních reakcí, o 1 % méně pak shodně získali Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Ivan Bartoš (Piráti), Matěj Stropnický (Zelení) a Vojtěch Filip (KSČM).

 

Kromě Bartoše, kterého více než třetina respondentů neznala, ale všichni získali daleko více záporných hodnocení. Nejvíce negativních reakcí (84 %) pak vzbudil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, kterého podpořilo jen 13 % dotazovaných.

 

 

Oproti dubnovému průzkumu si u voličů výrazně pohoršil Babiš, který nyní získal o 11 % méně kladných reakcí. K poklesu oblíbenosti došlo i u Zaorálka (z 42 % na 38 %). Naopak roste popularita Okamury, kterého si oblíbilo o 6 % více respondentů.

 

epa TN.cz