Nehoda v polsku

Hasiči skončili v rodinném domě. Na místě bylo několik zraněných

Téma:

Bezpečnostní kamery zachytily v polském městě Sokůlka vážnou nehodu hasičského auta. Posádka spěchala k zásahu, když jim na křižovatce vjelo do cesty osobní auto. Cisterna pak po srážce narazila do rodinného domu.

Událost se stala severovýchodně od Varšavy. Posádky dvou hasičských aut mířily k zásahu se zapnutými majáky. Přesto si jich řidič na jedné z křižovatek nestačí včas všimnout. Výhled mu totiž zablokovaly stojící auta. Osobák proto projel křižovatkou rovně.

 

V tu chvíli se však osobní auto srazilo s hasičským autem. To se stalo neovladatelným a narazilo do rodinného domu. Náraz byl tak silný, že se auto ocitlo celou polovinou v budově. Na místě zůstal zraněný řidič a další tři hasiči. Jejich kolegové jim okamžitě poskytli první pomoc.

 

Vytahování auta z trosek domu trvalo několik hodin. Podle jednoho z polských webů měl pan Stanislaw, obyvatel rodinného domu, obrovské štěstí.

 

 

Ve chvíli nárazu totiž seděl v kuchyni a právě jedl. Kdyby sledoval televizi v obýváku, nejspíš by už byl po smrti. Jeho dům byl pojištěný, on sám se však musí přestěhovat k příbuzným.

pan, Ivan Berka TN.cz