Olomoucko

Hasiči u požáru štěpky zasahují druhý den, lidem doporučili nevětrat!

Martin Klícha
Martin Klícha
28.9. 2020 16:33
Téma:

Už druhý den zasahují hasiči Olomouckého kraje u požáru štěpky, jedná se o haldu materiálu o hmotnosti přes 7,5 tisíc tun. K ohnisku požáru se musely jednotky prořezat pilami, následně zahájily hasební práce. Požár neustále provázel hustý kouř, lidem bylo doporučeno, aby nevětrali.

U požáru štěpky v Kozlově na Olomoucku zasahovalo v pondělí odpoledne pět jednotek, zásah zaměstnal během dvou dnů už desítky hasičů.

 

"Halda materiálu naskladněná až do výšky 10 metrů o hmotnosti přes 7,5 tisíc tun začala doutnat v neděli před polednem. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že štěpka v jednom z nepřístupných míst hoří plamenem. K ohnisku se museli prořezat motorovými pilami a následně pak zahájili hasební práce," přiblížila okolnosti požáru mluvčí hasičů Olomouckého kraje Lucie Balážová.

 

Doutnající materiál odvážela těžká technika na volné prostranství, kde jej hasiči rozhrabali a prolili vodou. Jen během neděle odvezli kolem 200 tun štěpky. Práce se nezastavily ani v noci, v pondělí byla halda rozdělena na dvě části, aby se zamezilo šíření požáru.

 

 

"Zásah po celou dobu provázel hustý kouř, který směřoval i do blízké obce. Lidem z okolí bylo doporučeno, aby nevětrali a měli zavřená okna," doplnila Balážová.

TN.cz