nehoda v klášterci nad ohří

Hledá se anděl! Z hořícího auta vytáhl ženu a dítě, sám utrpěl popáleniny

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
10.12. 2020 14:11
Téma:

Víkendová nehoda v Klášterci nad Ohří si vyžádala jeden lidský život, nebýt však neznámého hrdiny, měla by ještě tragičtější následky. Z hořícího auta muž vytáhl ženu a pětiletého chlapce, sám přitom utrpěl popáleniny. Příbuzní ženy nyní po zachránci pátrají, aby mu mohli osobně poděkovat.

Pan Tibor Jílek z Radonice u Kadaně se obrátil na redakci TN.cz s žádostí o pomoc při hledání neznámého anděla, díky kterému jeho maminka a pětiletý synovec zůstali po vážné nehodě v Klášterci nad Ohří, která se stala v sobotu 5. prosince, naživu.

 

"Oba vytáhl z hořícího auta i na úkor vlastním zraněním. Též bych mu chtěl vyjádřit nekonečné poděkování a obrovský respekt za pokus o záchranu pana Petra P. (řidiče auta, pozn. redakce), který na místě bohužel zahynul," napsal pan Tibor.

 

"My bychom s bratrem byli moc rádi kdybychom se s tímto pánem mohli setkat a osobně mu poděkovat," vyjádřil své přání pan Tibor. Redakce TN.cz se rozhodla s hledáním pomoci. Pokud neznámého zachránce znáte, anebo jste jím dokonce Vy, napište nám na náš e-mail zpravy@nova.cz. Rádi Vás s panem Tiborem spojíme.

 

 

Pan Tibor rovněž dodal, že by hrdinu chtěl nominovat na Cenu Michala Velíška. "Také bych chtěl poděkovat záchranným složkám které u této tragické nehody zasahovaly, dekuji také personálu Nemocnice Kadaň oddělení JIP a oddělení ortopedie a personálu nemocnice v Ústí nad Labem oddělení JIP," dodal pan Tibor.

 

V kadaňské nemocnici po nehodě skončila žena s lehčími zraněními, chlapec byl s vážnými zraněnými převezen do ústecké nemocnice. Zranění utrpěl i zachránce. "Převážně popáleniny na rukou a obličeji," upřesnil mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

 

 

Řidiče, který v autě s ženou a dítětem cestoval, už hrdina zachránit nestihl. Na místě uhořel. Druhý šofér při srážce utrpěl vážná zranění a skončil v ústecké nemocnici.

 

Cestou k nehodě havarovala i hasičská cisterna. Vůz vjel do křižovatky na červenou, přičemž od osobního auta nedostal přednost a došlo ke srážce. Cisterna skončila na boku, posádka ale z nehody vyvázla v pořádku.

 

Podívejte se na záběry převrácené cisterny po nehodě s osobním autem:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz