Sesuv hlušiny v myanmarském nefritovém dole v pondělí uvěznil více než 50 horníků. Podle tamních představitelů je velmi nepravděpodobné, že někdo z nich přežil.
Důlní neštěstí se stalo v noci z pondělí na úterý v oblasti Hpakant. Zatím se podařilo najít tři těla. Pod hlínou zůstalo uvězněných celkem 54 pracovníků dvou důlních společností spolu s asi 40 důlními stroji.
“Nemohli to přežít. Jsou pohřbení pod nánosem bahna. Bude velmi těžké těla nalézt,“ sdělil podle agentury Reuters hpakantský zákonodárce Tin So. Záchranné práce začaly v úterý brzy ráno.
Oblast Hpakant je velmi bohatá na nefrit, v roce 2014 se tam vytěžilo tohoto vzácného nerostu v přepočtu asi za 713 miliard korun. Těžba je ale regulována jen velmi povrchně, často tak dochází k důlním neštěstím.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz