Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Varování!

Hnus na pultech! Z Polska nám poslali kuřecí se SALMONELOU!

Zdroj: TV Nova

Že už k nám Poláci nebudou posílat závadné potraviny? Omyl! Na pultech se nyní objevilo kuřecí maso se SALMONELOU!

Posypová sůl v potravinách, kyselina mravenčí v polských okurkách, nebezpečné bakterie E.coli v sušených vejcích nebo kakao bez kakaa, seznam závadných polských potravin dovezených v minulých letech do Česka není zrovna krátký. Po velkém potravinovém skandálu se naši sousedé dušovali, slibovali lepší kontroly, propagovali svoje jídlo na veletrzích, jenže je to tady zase!

 

Laboratorní vyšetření z 16. dubna prokázala přítomnost salmonely v balených, hluboce mražených stehenních řízcích bez kosti a kůže od polského výrobce. Na závadné kuřecí maso upozornila Státní veterinární správa.

 

 

Zásilka z Polska byla okamžitě pozastavena. "Ještě tentýž den byl telefonicky informován provozovatel místa příchodu zásilky a bylo zahájeno stahování výrobku z tržní sítě. Informace o nálezu byly rovněž předány krajské hygienické stanici a vloženy do systému RASFF (Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva), neboť část zásilky byla distribuována na Slovensko. Zakoupený výrobek je možné vrátit v místě prodeje," uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal.

 

Anketa

Obáváte se polských potravin?

Hlasovalo 11512 lidí.

 

Salmonela se týká konkrétně tohoto výrobku:
Název: Balené hluboce mražené kuřecí stehenní řízky bez kosti a kůže, tř. jakosti A
Výrobce: PL 12030323 (identifikační označení)
Balení: 6 x 2 kg
DMT: 29. 3. 2016 (datum minimální trvanlivosti)
Množství: 10 200 kg

 

 

Salmonelóza je průjmové onemocnění bakteriálního původu. Způsobují ho bakterie rodu Salmonella, které se do těla dostávají ústy (z potravy, nádobí, špinavých rukou). Onemocnění se zpravidla projevuje střevními potížemi. Pro zdravého silného jedince není toto onemocnění obvykle nebezpečné. Ohroženi však mohou být starší lidé, nemocní či malé děti – hůře se vyrovnávají s velkými ztrátami tekutin (průjem, zvracení).

 

Setkali jste se v obchodě se závadnými potravinami nebo jiným nekvalitním zboží? Napište nám to a varujte tak ostatní! Náš e-mail je zpravy@nova.cz, případně volejte na telefon 606 09 09 09. Jsme na vaší straně!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Muž byl čtvrt století veganem a zničil si zdraví. Zachránil ho návrat k masu

Video, které vám zničí chuťové buňky. Takto se vyrábějí vaše oblíbené párky

ana TN.cz