Hudba a drogy

Hradecké letiště obsadili fandové hip hopu, policisté hledají drogy

Filip Pultar
Filip Pultar
Aktualizováno 21:23
15.8. 2019 13:10
Téma:

Od nynějška do soboty se v Hradci Králové koná největší hip hopový festival u nás. Je to už 17. ročník. Pro policisty ale vždy prodloužený víkend znamená 24thodinové služby v blízkosti královéhradeckého letiště.

Každým rokem se to opakuje, organizátoři největšího hip hopového festivalu u nás se snaží zbavit nálepky akce, na které se pravidelně konzumují drogy. U vchodů jsou přísné kontroly, policisté pravidelně procházejí letištěm, kde jsou pódia postavená nebo přilehlým stanovým městečkem. A přestože to účastníci vědí, každým rokem tu dealery převážně s extází, ale i dalšími drogami, dopadnou.

 

"Nejčastější je marihuana, ale také extáze, LSD, pervitin anebo dokonce nové syntetické drogy nebo anabolika, do této chvíle máme 63 případů v souvislosti s drogami," řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Ivana Ježková.

 

Pořadatel festivalu odmítl cokoliv komentovat, mimo záznam ale tvrdil, že Hip hop kemp není, co se drog týká, vůbec v ničem výjimečný. že stejné množství drog se prodává a konzumuje na jakékoliv diskotéce nebo jiném festivalu.

 


Podle něj většina návštěvníků nemá s drogami nic společného a přísné policejní kontroly jim jen znepříjemňují příjezd nebo nedělní odjezd z královéhradeckého letiště. Každopádně policisté budou kontroly provádět až do úplného skončení. Akce se účastní také strážnící městské policie, celní správa a psovodi se psy vycvičenými právě na vyhledávání drog.

pez TN.cz