Dálnice D2

Jen tři kilometry od sebe: Dvě vážné nehody zablokovaly dálnici

Nehoda na Břeclavsku - 2
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje
Nehoda tří kamionů na Břeclavsku.
Téma:

Dvě vážné dopravní nehody zkomplikovaly dopravu na dálnici D2 na Břeclavsku v pondělí večer. Jeden řidič zemřel, dalšího musel s vážným poraněním dolních končetin převézt vrtulník.

První nehoda se stala krátce po sedmé hodině večer na 38. kilometru dálnice. K nehodě dodávky vyjely tři hasičské jednotky. "Řidič nejevil v době příjezdu první jednotky známky života. Hasiči řidiče bez použití speciálního nářadí vyprostili a ihned zahájili resuscitaci, ve které pokračovali do příjezdu záchranné služby. I přes maximální snahu všech zasahujících lékař později konstatoval u řidiče smrt," sdělil mluvčí hasičů Filip Venclovský.

 

GALERIE: Dopravní nehoda tří kamionů na Břeclavsku

1
/
5
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje
Nehoda na Břeclavsku - 3


Jen o necelou hodinu později se na 35. kilometru srazily tři kamiony. Na místo zamířilo šest hasičských jednotek. "Ve značně zdeformované kabině jednoho z kamionů se nacházel zaklíněný řidič. Pomocí dvou vyprošťovacích sad a za neustálé spolupráce s výjezdovou skupinou záchranné služby hasiči řidiče po necelé hodině vyprostili," popsal Venclovský.

 


Řidič si při nehodě velmi vážně poranil nohy, přivolaní lékaři jej museli uspat, zaintubovat a převézt na urgentní příjem Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích. Druhý řidič se zranil jen lehce, záchranáři ho po ošetření převezli na chirurgickou ambulanci Nemocnice Břeclav. Po dobu zásahu musela být dálnice ve směru na Bratislavu uzavřená.
 

rod TN.cz