Smrt v Pardubicích

Muž se přiznal k vraždě syna. Rodině poslal mrazivý vzkaz

Téma:

Pardubický soud ve středu ráno poslal do vazby na čtyřicetiletého muže, který podle kriminalistů v noci z neděle na pondělí v krajském městě zabil sedmiletého chlapce. Jde o otce dítěte, k činu se přiznal.

Vazební zasedání trvalo přibližně půl hodiny. Otec chlapce během něj jen pasivně seděl, nevypovídal a rozhodnutí přijal s ledovým klidem. Do vazby putoval ze dvou důvodů - aby neutekl a aby neovlivňoval svědky. Motiv činu nicméně stále není zřejmý, neuvedla ho ani policie.

 

Muž k soudu ve středu ráno dorazil "maskovaný" lyžařskými brýlemi a přítomným novinářům ještě před začátkem vazebního zasedání poskytl krátký rozhovor.

 

Podle reportéra TV Nova působil překvapivě klidně, skoro jako by se ho celá záležitost netýkala. "Všechno řeknu u soudu, tam se to všichni dozví," řekl mimo jiné.

 

 

Na dotaz, jak může být tak klidný, když zabil vlastní dítě, muž opáčil, že "to jinak ani nemohlo skončit". Příbuzným vzkázal, "ať to vydrží". Čin nepopřel.

 

Policisté a záchranáři do rodinného domu v Pardubicích vyráželi krátce po nedělní půlnoci. Sedmiletého chlapce se zdravotníci pokoušeli hodinu oživovat, ale marně.

 

 

Obvinění z vraždy si otec chlapce vyslechl v úterý, v případě odsouzení mu hrozí až výjimečný trest. Policisté ve středu také upřesnili, že chlapec zemřel na bodná poranění.

 

Pusťte si úterní reportáž:

 

pez TN.cz