smutná zpráva

Kapelou Polemic otřásla tragédie. Syn (16) kytaristy náhle zemřel!

Zemřel syn jednoho z členů Polemic
Zdroj: facebook, Marek Hatar
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 22.7. 2019 17:11
Téma:

Marek Határ, kytarista známé slovenské kapely Polemic, prožívá velkou tragédii. O víkendu zemřel jeho šestnáctiletý syn. Byl milovníkem vodního sportu, který se mu stal osudným.

David si oblíbil wakeboarding - jízdu na surfu taženém za lodí. Rozcvičkou se připravoval na další jízdu, při běhu ale upadnul. "Je pravda, že dopadl spánkem na beton. Záchranáři Davida převezli do nemocnice. Je to hrozné, všichni jsme z toho v šoku," řekl webu Pluska.sk kamarád rodiny.

 

Teprve šestnáctiletý David utrpěl vážná zranění. "Chlapec byl v bezvědomí, zahájili jsme resuscitaci. Napojili jsme ho na umělou plicní ventilaci, stabilizovali jsme životní funkce a transportovali ho do Dětské fakultní nemocnice v Banské Bystrici na oddělení anesteziologie a resuscitace," napsal mluvčí záchranné služby Jozef Minár.

 

 

David svým zraněním později podlehl. Smrt mladíka potvrdil i člen kapely. "Ano, je to hrozné, nemám slov. Tento krásný den se pro mě stal dost temným," řekl slovenským médiím Braňislav Bajza, zpěvák kapely Polemic.

 

Polemic patří mezi přední slovenské skupiny hrající styly ska a reggae. Velmi oblíbení jsou i v České republice. Kapela hrála za dvacet let kariéry například v Polsku, Německu, Švýcarsku, Itálii, Chorvatsku i Anglii.

Související témata:
mik TN.cz