Neuvěřitelný příběh

To je možné jen na jihu Čech! Jelen obral myslivce o kulovnici

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 20:13
24.11. 2020 13:32
Téma:

Jen těžko uvěřitelnou událost řeší od pátku policisté z jihu Čech. "Obětí" je myslivec, který přišel o kulovnici. A "pachatelem" pro změnu jelen, který staršího muže v lese překvapil a se zbraní mu pláchnul!

"Během honu v obvodu lesní správy Horní Planá ztratil starší myslivec svoji opakovací kulovnici ráže 22 Hornet. Občas se to stává - například střelec položí zbraň na střechu auta a odjede, policisté následně sepíší protokol a také vyhlásí pátrání po ztracené zbrani. Teď to však bylo jiné, myslivci se zbraní totiž utekl jelen," popsal neuvěřitelnou příhodu policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

Vše se stalo ve chvíli, kdy lesem postupovala skupina myslivců a pes vyplašil jelena. Paroháč se vyřítil přímo proti myslivci a minul ho tak těsně, že mu parožím roztrhl rukáv bundy.

 

"Kulovnice, kterou měl myslivec zavěšenou, naštěstí bez nábojů a zásobníku, na levé ruce, se svezla jelenovi na paroží a i se zvířetem zmizela," přiblížil absurdní shodu náhod Matzner.

 

 

Další myslivec pak "ozbrojené" zvíře viděl asi o kilometr dál, kulovnice se mu stále houpala na paroží. Prohledávání lesa ale bylo bezvýsledné, lovci tak vše museli oznámit mužům zákona.

 

"Pokud by zbraň někdo nalezl, je povinen ji odevzdat nejbližšímu útvaru policie. Nebo nález oznámit na linku 158," uzavřel policejní mluvčí vyprávění o jelenovi s neobvyklou trofejí.

 

Policisté na hony vyjíždějí často, většinou k postřeleným myslivcům. Více v reportáži:

 

TN.cz